Tyle razy nas odwiedziliście :-)

W 80 dni dookoła świata - audiobook od Biblioteki Akustycznej

O naszym zamiłowaniu do audiobooków dzisiaj ciąg dalszy. Kolejną wspaniałą pozycją jaką posiadamy w domowym zborze jest dzieło ponadczasowe, znane i cenione na całym świecie, klasyka w czystym wydaniu. Mowa o powieści W 80 dni dookoła świata najsłynniejszym dziele literackim Juliusza Verne'a. Przepiękny audiobook wydany został przez Bibliotekę AkustycznąNie po raz pierwszy mamy przyjemność wsłuchiwać się w dzieła klasyki światowej. Za każdym razem odkrywamy je na nowo. Radość jaką z tego czerpiemy jest nieoceniona. 


Dzieło francuskiego pisarza i dramaturga, to klasyczna powieść podróżnicza, w których Verne się lubował. Ksiażka jest jednocześnie najsłynniejszym jego dziełem. Akcja toczy się w XIX wiecznej scenerii gdzie nieco ekscentryczny dżentelmen o nazwisku Fogg zakłada się z kolegami z klubu "Reforma", że uda mu się w zaledwie 80 dni objechać całą kulę ziemską. Prowadzący dotąd bardzo uporządkowane a nawet można powiedzieć nudne życie Fogg porzuca wszystko jeszcze tego samego dnia i wraz ze służącym wyruszają w podróż życia. Bohaterowie dość szybko przekonują się, że ta podróż nie będzie należała do najbezpieczniejszych. Co więcej Fogg nie zdaje sobie sprawy z jeszcze jednego bardzo groźnego zagrożenia, mianowicie podążającego jego śladem detektywa Fox'a, który jest przekonany, że to właśnie londyński dżentelmen jest odpowiedzialny za obrabowanie banku na pokaźną sumę pieniędzy. Stróż prawa jest gotów podjąć każde ryzyka aby tylko przeszkodzić w ucieczce Fogg'owi i jego służącemu. Bohaterowie muszą zmierzyć się nie tylko z czasem ale również i z nieprzyjacielem chcącym ich schwytać. Cała podróż owiana jest wieloma przygodami, które momentami stają się bardzo niebezpieczne. Czy plan Fogg'a powiedzie się i wygra zakład? A może zostanie schwytany przez Fox'a i nie dokończy swojej podróży życia? O tym jak zakończyła się przygoda trwająca 80 dni dowiecie się słuchając audiobooka W 80 dni dookoła świata.  


Audiobook czytany jest przez Stanisława Byczysko, który po raz kolejny pokazuje swój ogromny talent. Powieści słucha się z przyjemnością a odpowiedni ton i modulacja głosu w zależności od toczącej się akcji powoduje, że słuchacz przezywa wraz z bohaterami ich przygody. Całość trwa 8 godzin i 40 minut. 


Audiobook wydany został bardzo starannie. Opakowanie jest estetyczne i trwałe. Ponadto znajdziemy tam informacje zarówno o samym autorze jak i jego dziele.  


W 80 dni dookoła świat jest już drugim audiobookiem jaki prezentujemy od Biblioteki Akustycznej, wcześniej pisaliśmy już o słynnej powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy.
Gorąco polecamy!!!

Audiobook W 80 dni dookoła świata znajdziecie TUTAJ 

Biblioteka Akustyczna

Komentarze

  1. Ja ciągle przybieram się, żeby przeczytać ten tytuł (mamy w biblioteczce wydanie z czasów dzieciństwa Męża), a okazuje się, że można posłuchać. Może w końcu przekonam się do takiej formy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty