Przejdź do głównej zawartości

Vaiane Skarb Oceanu i Przewodnik - Wydawnictwo Egmont

Dzisiaj zapraszam Was na egzotyczne wyspy Pacyfiku a to wszystko za sprawą dwóch książek Vaiane Skarb Oceanu oraz Przewodnika to jejże książki. Obie pozycje wydane zostały przez Wydawnictwo Egmont.     Vaiane Skarb Oceanu opowiada o przygodach młodej córce wodza o imieniu Vaiane. Jako już mała dziewczynka czuła bardzo dużą więź z oceanem. Gdy stała się nastolatką postanowiła posłuchać głosu serca oraz wzywającego ją oceanu i udać się w bardzo niebezpieczną podróż, aby zwrócić serce Te Fiti - matce wszystkich wysp. Aby jej plan się powiódł musiała w pierwszej kolejności odnaleźć półboga Maui, który jako jedyny mógł jej pomóc w osiągnięciu zamierzonego celu. Dzięki pomocy Oceanu szybko udaje jej się odnaleźć półboga, jednak okazuje się, że ten stracił swój magiczny hak, bez którego nie uda im się zwrócić serca prawowitej właścicielce. Rozpoczyna się ich przygoda życia. Najpierw pokonują setki mil, aby odnaleźć czarodziejski hak po czym pragną zwrócić serce Te Fiti. Podczas podróży przeżywają wiele przygód momentami jakże niebezpiecznych. Na ich drodze staje potężny TeKa - potwór z lawy, zmuszeni są również do walki z Tamatao - monstrualnym krabem. Jednak dzięki wzajemnej pomocy i zaufaniu docierają do Te Fiti i zwracają jej serce.


Książka jest bardzo ciekawą pozycją - podobnie jak ekranizacja filmowa bajki, która cieszy się obecnie ogromną popularnością na całym świecie. Jest to opowieść o sile przyjaźni, wytrwałości w dążeniu do celu oraz wzajemnej pomocy. Książkę czyta się z zapartym tchem. Do tego przygoda... niebezpieczeństwo... wyzwania... wszystko to co wciąga młodego odbiorcę. 

.Książka zawiera kilka ilustracji głównych bohaterów na pierwszych stronach wraz z krótką ich charakterystyką. Natomiast pozostała część książki zawiera jedynie tekst, przez co do samodzielnego czytania polecam raczej dzieciom od 8 roku życia. Natomiast jako książka czytana przez rodziców sprawdzi się już u 5 latka. 


Vaiane Skarb Oceanu - Przewodnik stanowi skarbnicę wiedzy na temat powieści. Znajdziemy tu opisy poszczególnych miejsc, postaci oraz sytuacji. Stanowi wspaniałe uzupełnienie książki, bez którego opowieść nie byłaby kompletna. Do tego przepiękne, wręcz bajeczne ilustracje, sprawiają, że historia Vaiane "ożywa" w oczach dzieci. Bardzo fajna jest również jej budowa. Poszczególne strony dotyczą określonego zagadnienia, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko można powrócić do wybranego opisu. 

Obie książki gorąco polecamy!!!

Książki znajdziecie TUTAJ 


Komentarze

  1. Jestem zachwycona tą historią:) Bajka była wspaniała, książki są równie ciekawe i cieszę się, że w naszym domu pojawiła się alternatywa dla Krainy Lodu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam tę bajkę, piękna opowieśc o przyjaźni, wartościach i o życiu w zgodzie samym z sobą i środowiskiem! Cudna muzyka i książki też wspaniałe :) mamy w domu dwie :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)