Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Ukryte znaczenia czyli zabawy słowami autorstwa Izabeli Michty

Z twórczością Pani Izabeli Michty zetknęliśmy się po raz pierwszy przy okazji bardzo ciekawej książeczki z wierszykami zatytułowanej Co warto wiedzieć o przyrodzie. Lektura bardzo przypadła nam do gustu, już kilkukrotnie do niej powracaliśmy i na pewno jeszcze nie raz po nią sięgniemy. Ostatnimi jednak czasy zaczytujemy się w kolejnym dziele autorki, jakie znalazło się w Ignacego domowej biblioteczce, a jest to książka pt. Ukryte znaczenia czyli zabawy słowamiwydanej przez wydawnictwo GREG. 


Książeczka zawiera krótkie rymowanki, każdy wierszyk opowiada o dwóch wyrazach, które brzmią tak samo ale mają zupełnie inne znaczenia. Takie wyrazy nazywamy homonimami. Młody czytelnik pozna różnicę między trąbą słona a trąbą powietrzną, granatem który jest owocem i tym używanym podczas wojny czy żabką która kumka a tą na której przyczepiamy firanki. Pozycja zawiera aż 62 pary wyrazów. Każdy wierszyk opatrzony jest wesołymi ilustracjami, które przedstawiają omawiane wyrazy i ich znaczenia.  


Książka jest bardzo ciekawą propozycją, jak również stanowi świetny pretekst to zabaw językowych. Wspólne poszukiwania "nowych" wyrazów o tym samym brzmieniu ale innym znaczeniu może okazać się niezłą zabawą, przy jednoczesnym poszerzaniu zasobu słownictwa u dzieci. U nas książeczka stała się inspiracją właśnie do takich zabaw :-) Zadziwiające jak bardzo bogaty jest nasz język ojczysty.  Jak już wspomniałam książka zwiera liczne ilustracje autorstwa Dominiki Marzec. Są bardzo przyjemne w odbierze zarówno dla młodszego jak i starszego czytelnika. Nie ma tu mowy o przesycie, kolory są stonowane. Każda strona została dokładnie zaplanowana i dogłębnie przemyślana, tak aby dzieci mogły czerpać radość nie tylko z jej słuchania czy czytania ale również oglądania.


Nam zarówno książka jak i sam pomysł autorki bardzo się spodobał przez co lekturę gorąco polecamy!!!
Jeżeli jesteście zainteresowani innymi pozycjami autorstwa Pani Izabeli Michty zapraszam na stronę lubimy czytać gdzie znajdziecie inne pozycje autorki. 


Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Ukryte znaczenia czyli zabawy słowami
Autor - Izabela Michta 
Wydawnictwo - GREG
Oprawa - twarda
Liczba stron - 64

Zachęcam również do lektury książki Co warto wiedzieć o przyrodzie 


Komentarze

Popularne posty