Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Portret Babci odbity rączką

Długo się zastanawiałam czy umieszczać posty z tym co przygotowujemy na Dzień Babci. Powodem jest fakt, iż Ignasia babcia choć mieszka tysiące kilometrów od nas to z tym co dzieje się na blogu jest na bieżąco. No ale cóż może uda nam się przemknąć niezauważeni z tymi wpisami :-) Spróbujemy :-) Jako pierwszy prezent własnoręcznie zrobiony przez Ignasia powstał u nas obrazek a raczej portret - wierna kopia Babci :-) A powstała niezwykle prostą metodą - poprzez odbicie dłoni odpowiednio pomalowanej farbkami. Ignaś dłoń odbił na specjalnie do tego celu kupionym drewnianym serduszku - zawieszce, ale taki sam portret można wykonać na kartce papieru jako laurkę.   
A teraz krótka instrukcja jak wykonaliśmy nasz portret. Na początek malujemy dłoń. Z racji, iż Ignaś jest praworęczny to pomalował swoją lewą rączkę. Paluszki na brązowa a pozostałą część na biało.
Gotową dłoń...


...odbijamy na naszym serduszku :-)
Po wyschnięciu farby Ignaś domalował oczka i buzię oraz dokleił przy użyciu kleju na gorąco czerwoną kokardkę (którą skręciłam z drucika kreatywnego).


 

Oto jak Ignasia Babcia prezentuje się w sezonie zima/lato 2017 :-)


Dodam jeszcze, że podobieństwo jest uderzające - nawet mój mąż od razu rozpoznał swoją ukochaną teściową na portrecie :-)


Kolorowy Świat Bambino


Komentarze

  1. I to kolejne wspaniałe wykorzystanie świetnych farb :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. to fakt bardzo lubimy ten produkt - Ignaś zużywa go na litry hihi

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty