Przejdź do głównej zawartości

Paw

Ostatnio Aga - autorka bloga Pomieszane z poplątanym (do którego odwiedzin Was zachęcam - ogrom inspiracji tam znajdziecie) i jednocześnie pomysłodawczyni projektu ZWIERZAKI CUDAKI ogłosiła wznowienie projektu. Ruszamy już w lutym z czego bardzo się cieszymy :-) A tym czasem stwierdziliśmy z Ignasiem, że przyda się mała zapowiedź, tego co nas czeka w związku z projektem :-) I tak po krótkich negocjacjach powstał paw :-) Metoda wykonania - banalnie prosta, ale takie lubimy najbardziej :-) Zapraszamy na fotorelacje z twórczej zabawy :-)

Do wykonania pawia Ignaś potrzebował:
- kartki,
- farb,
- pędzelków,
- stopy i dłoni :-)Cała zabawa polegała na pomalowaniu a następnie odbiciu na kartce w kolejności najpierw stopy a później dłoni w kilku egzemplarzach. 
 
Następnie domalował oczka i dzióbek...


...a na koniec paluszkiem pomalował pawie pióra :-)


Efekt końcowy jaki uzyskał bardzo się nam spodobał :-)
Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

  1. Ha ha już widzę ten ubaw córki z możliwości malowania stopą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedyś robiłam takie pawie z grupą przedszkolaków. To dopiero była zabawa. Blisko 30 maluchów do wymalowania i odbijania kończyn :) Ale ograniczyłam się do górnych.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .