Przejdź do głównej zawartości

Pan Soczewka w puszczy - Wydawnictwo Wilga

Wydawnictwo Wilga ma w swojej ofercie bardzo ciekawą serię o nazwie seria z niezapominajkąSięgnęli po wszystkim dobrze znane i cenione,  utwory polskich mistrzów pióra wzbogacając je o nowe i zarazem przepiękne ilustracje. Stworzony przez Jana Brzechwę szalony operator filmowy Pan Soczewka jest od lat jednym z ulubionych książkowych bohaterów dzieci. Poznajcie na nowo jego przygody napawając oko pięknem tej książki. Pan Soczewka w puszczy to nie tylko mistrzowski tekst Brzechwy, ale teraz również piękno obrazu, a po połączeniu tych dwóch cech powstaje nam książka - arcydzieło. Na nas sama okładka zrobiła piorunujące wrażenie a po otwarciu książki oniemieliśmy z zachwytu. W tym miejscu należy się ogromne uznanie autorce owych ilustracji Kasi Nowowiejskiej.


Dobrze znany tekst nabrał zupełnie innego brzmienia dzięki nowym ilustracją, które zachwycają. Szalony operator filmowy Pan Soczewka lecąc balonem doleciał aż do puszczy, a tam czekały na niego...zwierzęta. Co tam się nie działo...Filmowiec nie mógł pozwolić na to aby taka okazja sfilmowania piramidy zwierząt przeszła mu koło nosa. Bez trudu podporządkował sobie mieszkańców puszczy po czy przystąpił do nagrywania filmu swojego życia. Wyobraźcie sobie jakie było zdziwienie zwierząt jak usłyszały, że teraz kolej na wyścigi... ale to nie jedyny szalony pomysł filmowca. Oczywiście po drodze nie wszystko poszło zgodnie z jego planem ale to już druga strona medalu :-) Czy Panu Soczewce udało się nakręcić film? No i przede wszystkim czy udało mu się opuścić dziką puszczę? O tym dowiecie się czytając Pana Soczewkę w puszczy :-)Pan Soczewka w puszczy to jedna z trzech części o szalonym operatorze. O jego niezwykłych przygodach możecie przeczytać jeszcze w książkach: Pan Soczewka na księżycu oraz Pan Soczewka na dnie oceanu 


Zabawne sytuacje i piękne ilustracje sprawiają, że dzieci będą chciały słuchać o przygodach bohaterów wielokrotnie, za każdym razem odkrywając na nowo piękno tej książki. Ignacy nie znał do tej pory przygód Pana Soczewki, co osobiście uważam za swój błąd, co prawda już naprawiony , ale jednak zawsze błąd :-) 


Gorąco polecamy!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Pan Soczewka w puszczy
Wydawnictwo - Wilga
Autor - Jan Brzechwa
Ilustracje - Kasia Nowowiejska
Oprawa - twarda
Liczba stron - 32
Rok wydania - 2016


Wydawnictwo Wilga

Komentarze

 1. Aż mi wstyd, ale mam prawie 40 na karku, a nie znałam Pana Soczewki. Zwalę na rodziców :) To wydanie jest piękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też nie znam Pana Soczewki mimo, że czytamy Brzechwę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę Wam dziewczyny powiedzieć, że musicie koniecznie nadrobić zaległości względem Soczewki :-)

   Usuń
 3. Też nie znam piękna graficznie

  OdpowiedzUsuń
 4. grafika piękna ,nie znam szczerze mówiac

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)