Przejdź do głównej zawartości

Miś polarny

Po lisku przyszedł czas na kolejne żyjące w zimnym klimacie zwierzę. Tym razem wybór padł na Ignasia ulubieńca wśród mieszkańców zimnych  terenów czyli sympatycznego misia polanego. Do jego wykonania nie trzeba wiele,wystarczy jedynie:
- papierowy talerzyk,
- pianka do golenia,
- klej,
- dwa płatki kosmetyczne,
- dwa czarne pomponiki
- jeden czarny kamień,
- oraz pędzelek i naczynie.


Zrobienie misia polarnego zajmuje dosłownie chwilkę i jest bardzo proste. Wystarczy do pianki do golenia dodać kleju (typu wikol) i dokładnie rozmieszać. Dzięki temu, nasza pianka nie "zniknie" i utrzyma się nawet do kilku dni :-)Po tak przygotowanej piance pozostaje już tylko przejść do malowania......na koniec dodajemy uszy z płatków, oczy z pomponów i nosek z kamyczka i nasz miś jest gotowy :-)
Po zakończeniu odkładamy misia do wyschnięcia


A tak prezentuje się po wyschnięciu :-)Nasz poprzedni rysunek stworzony z pianki do golenia znajduje się TUTAJ 


Inny miś w Ignasia wykonaniu jest TUTAJ 

Komentarze

  1. Super misiek! jaki klej najlepiej nadaje się do wykonania tej pracy? Wikol? introligatorski?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. my zawsze do pianki do golenia dodajemy kleju typu wikol, dzięki niemu pianka bardzo długo się utrzymuje :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)