Przejdź do głównej zawartości

Malutki Lisek i Wielki Dzik - Wydawnictwo Egmont

Ignacy właśnie rozpoczął nową przygodę, przygodę z komiksem. Ostatnio na jego półce pojawiło się kilka pozycji tego gatunku. Dzisiaj chciałam napisać o pierwszym jaki przeczytaliśmy, a był to komiks wydany przez Wydawnictwo Egmont Malutki Lisek i Wielki Dzik.Komiks jest kontynuacją - pierwsza część została nagrodzona w drugiej edycji konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci.Książka podzielona jest na trzy części zatytułowane Daleko, Dalej i Najdalej. Każdy kolejny rozdział jest kontynuacją przygód głównych bohaterów. Jest to opowieść o dwóch sympatycznych przyjaciołach którzy razem wybrali się w podróż w nieznane. Wędrowali razem beztrosko ciesząc się pięknem przyrody oraz własnym towarzystwem. Nie lękali się nieznanych miejsc. Ich wędrówka doprowadziła ich do ciemnego lasu, gdzie strach oganiał nawet najodważniejszych, byli również na słonecznej łące gdzie beztrosko hasali i cieszyli się pięknem natury.  Na ich drodze stanęły wielkie i nieprzebyte góry. Ta przeprawa nie była łatwa ale dzięki wzajemnemu wsparciu dwaj bohaterowie przetrwali i tą trudną próbę. Jednak gdy dotarli nad morze Wielki Dzik nagle postanowił wyruszyć w kolejną podróż tym razem jednak bez Małego Liska. Czy jednak uda się dzikowi żyć wśród nieznanych wód? O tym przekonacie się czytając komiks.


Książka jest piękną lekcją pokory, pokazuje młodemu czytelnikowi jakimi wartościami należy się w życiu kierować. Młody odbiorca uczy się, że nie można być egoistą i myśleć wyłącznie o sobie. Książka w piękny sposób ukazuje, iż prawdziwa przyjaźń jest wartością bezcenna.

My książkę przeczytaliśmy już kilkukrotnie, za każdym razem odkrywając kolejne przesłania autorki. Berenika Kołomycka wykazała się niezwykłym kunsztem literackim tworząc tak ciepłą, pouczającą a przy tym prostą historię o przyjaźni.


Na szczególną uwagę zasługują również ilustracje w wykonaniu samej autorki. Biorąc komiks do ręki już sama okładka zachwyca. Piękne, ciepłe a przy tym bardzo subtelne akwarelowe malowidła idealnie oddają emocje z jakimi zmagają się bohaterowie.

Ignacemu zarówno sama fabuła, jak i całkiem dla niego nowa forma książki bardzo przypadły mu do gustu. Nie ukrywam, że osobiście bardzo mnie to cieszy gdyż jako dziecko byłam wielką fanką właśnie komiksów.


Gorąco polecamy!!!

Komiks znajdziecie TUTAJ 


Tytuł - Malutki Lisek i Wielki Dzik
Wydawnictwo - Egmont
Autor - Berenika Kołomycka
Ilustracje - Berenika Kołomycka
Oprawa - miękka ze skrzydełkami
Liczba stron - 48

Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.