Przejdź do głównej zawartości

Królestwo liter - kreatywne zabawy z literami

Królestwo liter to kolejna kreatywna książka w naszym domu. Jest wspaniałym przykładem na to, iż nauka nie musi być nudnym obowiązkiem a ciekawą przygodą. Ogram różnorodnych zadań jaki tu odnajdziecie daje tak dużo możliwości działania a przy tym rozwija umiejętności zarówno manualnych jak i poznawczych. Autorka zadbała o najdrobniejsze szczegóły. Każda kolejna strona została dokładnie rozplanowana tak aby jej odbiorca mógł wykazać się własną inwencją twórczą. Pozycja stanowi bardzo ciekawą alternatywę.   


Ignaś bardzo lubi "zabawy" z tą książką, kolejne strony wypełnia wymyślając co raz to nowe techniki i sposoby. Duża różnorodność zadań sprawia, że nie wdziera się monotonia podczas uzupełniana a pomysłowość autorki co do formy jest wręcz genialna.  


Zadania tak zostały skonstruowane, aby poprzez zabawę przekazać bardzo istotną wiedzę z zakresu znajomości liter. U nas co prawda ten etap już dawno za nami, ale książka mimo to jest świetną pozycją do kreatywnych zabaw. Polecamy gorąco!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 

TROY - DYSTRYBUCJA

Wydawnictwo Dragon

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)