Przejdź do głównej zawartości

Królestwo liter - kreatywne zabawy z literami

Królestwo liter to kolejna kreatywna książka w naszym domu. Jest wspaniałym przykładem na to, iż nauka nie musi być nudnym obowiązkiem a ciekawą przygodą. Ogram różnorodnych zadań jaki tu odnajdziecie daje tak dużo możliwości działania a przy tym rozwija umiejętności zarówno manualnych jak i poznawczych. Autorka zadbała o najdrobniejsze szczegóły. Każda kolejna strona została dokładnie rozplanowana tak aby jej odbiorca mógł wykazać się własną inwencją twórczą. Pozycja stanowi bardzo ciekawą alternatywę.   


Ignaś bardzo lubi "zabawy" z tą książką, kolejne strony wypełnia wymyślając co raz to nowe techniki i sposoby. Duża różnorodność zadań sprawia, że nie wdziera się monotonia podczas uzupełniana a pomysłowość autorki co do formy jest wręcz genialna.  


Zadania tak zostały skonstruowane, aby poprzez zabawę przekazać bardzo istotną wiedzę z zakresu znajomości liter. U nas co prawda ten etap już dawno za nami, ale książka mimo to jest świetną pozycją do kreatywnych zabaw. Polecamy gorąco!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 

TROY - DYSTRYBUCJA

Wydawnictwo Dragon

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.