Przejdź do głównej zawartości

Karmnik dla ptaszków w wersji eko

Chcieliśmy Wam dzisiaj pokazać nasz tegoroczny karmnik dla ptaszków. Co roku staramy się dokarmiać ptaszki i robimy nasze własne karmniki (taka nasza mała tradycja i super zabawa:-)) W tym roku postawiliśmy na ekologię i nasz karmnik powstała z pomarańczy, gałązek oraz wełny :-)Na początek należy wycisnąć sok (żeby nic  się nie zmarnowało :-))...


...a następnie wydrążamy cały miąższ ze środka, tak aby nie uszkodzić skórki pomarańczy  
Kolejnym krokiem jest zamocowanie gałązek czyli ich przebicie przez skórkę tak się przecinałyNa koniec wymierzyłam i przywiązałam wełnę tworząc na końcu supełek, na którym powiesimy nasz karmnik :-)


Gdy wszystko było już gotowe wyszliśmy na ogród zawiesić nasz eko karmnik i nasypać ziarenek słonecznika.
Nie udało nam się jeszcze zaobserwować jedzących ptaszków, ale nadal wypatrujemy, jak tylko uda mi się zobaczyć, postaram się je sfotografować i dodać zdjęcia  :-)Komentarze

 1. Świetny pomysł! My robimy z rolki po papierze toaletowym :) Niedługo wstawię zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczny pomysł!!!! Mój maż chciał z młoda jakiś zrobić to podrzucę im ten świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny.
  Pomyslowy.
  Jak otaki go znajdą, to będą zaglądać czesciej. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-) dzięki - już się pojawiają tylko żeby zrobić zdjęcie muszę podejść za garaż a toje płoszy, więc po pierwszej próbie podarowałam sobie :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)