Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Jak zbudować samochód? - Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Kilkukrotnie już wspominałam, przy różnych okazjach, że Ignaś jest miłośnikiem pociągów, jednak to zamiłowanie ostatnimi czasy poszerzyło się o samochody. I choć zawsze je lubił to obecnie zainteresowanie to znacznie się pogłębiło. A to wszystko za sprawą pewnej Historyjki Technicznej autorstwa Martina Sodomki zatytułowanej Jak zbudować samochód? Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka w 2016 roku.
Pozycja choć przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życie, to jest wymagająca, pełna technicznych zwrotów, które będą nowością nie tylko dla młodego odbiorcy. Wymusza na czytelniku pełne skupienie. Jednak dla miłośnika pojazdów mechanicznych jest prawdziwą perełką.Akcja powieści ma miejsce w 1964 roku, przez co czytelnik domyśla się, iż omawiany model będzie odpowiadał właśnie tym czasom w tamtych czasach. Konstrukcje samochodów były wtedy znacznie prostsze niż obecnie, mimo to nie była to prosta sprawa. Główni bohaterowie szczur Arni oraz wróbel Zenek pewnego dnia jednak postanawiają podjąć ryzyko i spróbować skonstruować samochód ich marzeń. Po drodze napotykają nie jedną trudność, ale największy problem stanowią członkowie bandy z Długim Jack'em na czele, do której Arni należał w przeszłości. Okazuje się, że dowiedzieli się o budowie samochodu i chcą go wykraść. Czy jednak uda im się zrealizować ich perfidny plan? Zwroty akcji potrafią zaskoczyć, ale w konsekwencji przyjaciele z sukcesem budują swój pierwszy w życiu samochód. W bardzo ciekawy sposób autor wplótł ciekawą fabułę w iście techniczną instrukcję budowy pojazdu.Książka stanowi doskonale opisany przewodnik jak krok po kroku zbudować prawdziwy samochód. Szczegółowe opisy poszczególnych elementów oraz wyjaśnienia do czego służą, jak i z czym je łączyć... to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat budowy aut. Całość uzupełniona została niesamowicie szczegółowymi szkicami w wykonaniu samego autora. Dołączone do nich opisy zawierające fachowo nazewnictwo znacznie wzbogacają wiedzę młodego odbiorcy. To prawdziwy majstersztyk wśród literatury dziecięcej o tematyce motoryzacyjnej.Jak zbudować samochód to książka dla ciekawskich, miłośników motoryzacji, ale i dla tych, którzy dopiero odkrywają pasje w swoim życiu. U nas książka spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony Ignasia. Z wiadomych przyczyn została już przeczytana kilkukrotnie :-) Tylko czekam, aż wpadnie na pomysł zbudowania swojej wersji :-)      


Książka poza ogromną dawką wiedzy przekazuje również bardzo uniwersalne wartości. Odnajdziemy w niej zależności rodzinne, relacje międzyludzkie, wiarę w siebie czy w końcu siłę prawdziwej przyjaźni. To właśnie dzięki temu ostatniemu Arni osiąga zamierzony cel, bez wsparcia i pomocy właśnie przyjaciół nie udałby mu się to.Książka stanowi bardzo ciekawy egzemplarz w naszej domowej biblioteczce.

Polecamy gorąco!!!

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Jak zbudować samochód?
Wydawnictwo - Prószyński i S-ka
Autor - Martin Sodomka
Oprawa - twarda
Liczba stron - 60

Prószyński i S-ka

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty