Przejdź do głównej zawartości

Igloo

Kolejną typowo zimową pracą jaką ostatnio zrobiliśmy w domu było igloo :-) 
Nic trudnego potrzebne były jedynie butelka plastikowa, małe pianki mashmellows taśma dwustronna, oraz klej na gorąco. 


Z butelki odcinamy gwint a następnie ucinamy górę butelki na wysokości ok 8-10 cm (w zależności jakiej wysokości chcemy zrobić nasze igloo. Na końcu wycinamy otwór - drzwi. 
My na początku mieliśmy plan obkleić butelkę taśmą dwustronną i na nią przyklejać pianki, jednak odpadały i zrezygnowaliśmy z tej opcji decydując się użyć kleju na gorąco :-)  


Także nasze igloo powstał w 5 minut poprzez obklejenie wyciętej butelki plastikowej piankami :-)I jak Wam się podoba? :-) Nam bardzo


Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.