Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dmuchajka - zabawka logopedyczna DIY

O tym jak ważne są ćwiczenia oddechowe przy prawidłowym rozwoju mowy, wiedzą myślę wszyscy. Ale dzisiaj nie o tym, choć ściśle temat związany z powyższym stwierdzeniem. Jakiś czas temu (w okolicach początku grudnia) napisała do mnie mama chłopca pytając mnie czy mogłabym jej podpowiedzieć jakiś sposób jak nauczyć ma synka dmuchać. Niby banalna sprawa jednak nie dla każdego. Odpisałam jej oczywiście podsuwając kilka pomysłów... Kilka dni temu owa mama ponownie się ze mną skontaktowała przesyłając zdjęcia jak synek dmucha. Na zdjęciu była dmuchajka DIY, którą to właśnie m.in. poleciłam :-) Wtedy sobie pomyślałam, że zrobię taką właśnie zabawkę, żeby pokazać ją innym rodzicom, którzy szukają pomysłów na ćwiczenia oddechowe dla swoich pociech. Mam nadzieje, że ten wpis okaże się pomocnym :-)Wykonanie dmuchajki DIY jest bardzo proste i zajmuje nie więcej niż dwie minuty. Ale aby przejść do jej wykonania  potrzebujemy:
- kubka za styropianu,
- rurki do picia,
- gumowej rękawiczki,
- oraz kleju na gorąco. 


Rurką delikatnie wydrążamy w kubku dziurkę......po czym do górnej części kubka przyklejamy dookoła gumową rękawiczkę. Najlepiej sprawdza się tu klej na gorąco.


Na koniec można jeszcze przykleić rurkę aby poprzez ciągłe jej wkładanie i wyciąganie nie zniszczyć delikatnego kubka.


I tak w dosłownie minutę można zrobić świetną zabawkę i pomoc logopedyczną w jednym. Ignaś miał ogromną radość z zabawy :-) 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty