Przejdź do głównej zawartości

Dmuchajka - zabawka logopedyczna DIY

O tym jak ważne są ćwiczenia oddechowe przy prawidłowym rozwoju mowy, wiedzą myślę wszyscy. Ale dzisiaj nie o tym, choć ściśle temat związany z powyższym stwierdzeniem. Jakiś czas temu (w okolicach początku grudnia) napisała do mnie mama chłopca pytając mnie czy mogłabym jej podpowiedzieć jakiś sposób jak nauczyć ma synka dmuchać. Niby banalna sprawa jednak nie dla każdego. Odpisałam jej oczywiście podsuwając kilka pomysłów... Kilka dni temu owa mama ponownie się ze mną skontaktowała przesyłając zdjęcia jak synek dmucha. Na zdjęciu była dmuchajka DIY, którą to właśnie m.in. poleciłam :-) Wtedy sobie pomyślałam, że zrobię taką właśnie zabawkę, żeby pokazać ją innym rodzicom, którzy szukają pomysłów na ćwiczenia oddechowe dla swoich pociech. Mam nadzieje, że ten wpis okaże się pomocnym :-)Wykonanie dmuchajki DIY jest bardzo proste i zajmuje nie więcej niż dwie minuty. Ale aby przejść do jej wykonania  potrzebujemy:
- kubka za styropianu,
- rurki do picia,
- gumowej rękawiczki,
- oraz kleju na gorąco. 


Rurką delikatnie wydrążamy w kubku dziurkę......po czym do górnej części kubka przyklejamy dookoła gumową rękawiczkę. Najlepiej sprawdza się tu klej na gorąco.


Na koniec można jeszcze przykleić rurkę aby poprzez ciągłe jej wkładanie i wyciąganie nie zniszczyć delikatnego kubka.


I tak w dosłownie minutę można zrobić świetną zabawkę i pomoc logopedyczną w jednym. Ignaś miał ogromną radość z zabawy :-) 


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)