Przejdź do głównej zawartości

Bukiet kwiatów z odbitej rączki

Mówią, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, u nas zależy od użytych kolorów farb :-) Wczoraj pokazaliśmy Wam portret Babci jaki Ignaś namalował przez odbicie raczki a dzisiaj ta sama rączka "wyczarowała" bukiet kwiatów - również dla Babci :-) Tym razem raczka została pomalowana na czerwono i zielono :-)

 Paluszki tym razem to łodygi a dłoń to piękny czerwony papier w który zawinięty jest bukiet (lub wazon - jak kto woli :-))


Na koniec Ignaś paluszkiem odbił płatki...
...przygotował papier na laurkę...


...i w środku przykleił białą kartkę, na której napisze życzeniaNa koniec wycięłam przygotowany bukiet a Ignaś przykleił go na frontową stronę laurki :-)


Po ok 5 minutach laurka dla Babci była już gotowa :-)
Kolorowy Świat Bambino

Komentarze

 1. Babcia z obu niespodzianek z pewnością będzie zadowolona. Ja właśnie zachodzę w głowę jaką laurkę zrobić z naszym dwulatkiem. Odciski dłoni i stóp już były, więc muszę wymyślić coś innego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niespodzianki nie będzie ale mamy nadzeje ze się podobają 😊

   Usuń
 2. Proste...a bardzo ładnie się prezentuje ;-) uwielbiamy takie zabawy (y)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😊 to prawda 5 minut i gotowa 😊 a i w miare wygledna 😅

   Usuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.