Przejdź do głównej zawartości

Bałwanek zamknięty w woreczku

Dzisiaj chcemy Wam zaproponować kolejna zabawę z woreczkiem w roli głównej. Tym razem Ignaś bawił się zamkniętą właśnie w woreczku pianką do golenia. Do środka włożył dwa czarne kamyczki kilka czerwonych koralików i pomarańczowy nos (wycięty z pianki kreatywnej). Oczywiście do tego wszystkiego na koniec dodaliśmy pianki do golenia i szczelnie zamknęliśmy woreczek. Jesteście ciekawi co takiego udało się Ignasiowi "wyczarować"? Jeżeli tak to zapraszamy do dalszej lektury :-)

Musicie pamiętać, aby pianki nie było za dużo w woreczku - tylko tyle żeby można było cienką warstwą zakryć całość woreczka.


Gdy woreczek mamy już gotowy czas na zabawę: dotykanie, ściskanie, przesuwanie, uciskanie...fantastyczne doznania sensoryczne :-)


Podczas zabawy wyraźnie dało się odczuć włożone do woreczka elementy...... które okazały się idealne do zrobienia...
piankowego bałwanka zamkniętego w woreczku :-)


 Poprzednio robiliśmy tęczę zamkniętą w woreczku o której poczytać możecie TUTAJ 

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.