Przejdź do głównej zawartości

Bałwanek zamknięty w woreczku

Dzisiaj chcemy Wam zaproponować kolejna zabawę z woreczkiem w roli głównej. Tym razem Ignaś bawił się zamkniętą właśnie w woreczku pianką do golenia. Do środka włożył dwa czarne kamyczki kilka czerwonych koralików i pomarańczowy nos (wycięty z pianki kreatywnej). Oczywiście do tego wszystkiego na koniec dodaliśmy pianki do golenia i szczelnie zamknęliśmy woreczek. Jesteście ciekawi co takiego udało się Ignasiowi "wyczarować"? Jeżeli tak to zapraszamy do dalszej lektury :-)

Musicie pamiętać, aby pianki nie było za dużo w woreczku - tylko tyle żeby można było cienką warstwą zakryć całość woreczka.


Gdy woreczek mamy już gotowy czas na zabawę: dotykanie, ściskanie, przesuwanie, uciskanie...fantastyczne doznania sensoryczne :-)


Podczas zabawy wyraźnie dało się odczuć włożone do woreczka elementy...... które okazały się idealne do zrobienia...
piankowego bałwanka zamkniętego w woreczku :-)


 Poprzednio robiliśmy tęczę zamkniętą w woreczku o której poczytać możecie TUTAJ 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.