Przejdź do głównej zawartości

Zimowo - świąteczny witraż

Kolejna praca plastyczna w wykonaniu Ignasie w klimacie zimowo - świątecznym. Dzisiaj pokażemy Wam jak robił witraż na okna :-)A do jego zrobienia potrzebował:
- gładkiej bibuły w w różnych odcieniach niebieskiego i granatu,
- "ramki" na witraż, który uprzednio przygotowałam,
- folii samoprzylepnej,
- wyciętej z czarnego papiery choinki (również wcześniej przygotowałam),
- oraz nożyczek. 


Gdy bibuła była już pocięta na małe kawałeczki...a choinka przyklejona do folii (którą wcześniej przykleiłam do ramki)...


... Ignaś zaczął uzupełniać witraż bibułą :-)

 
  


A tak prezentuje się witraż po ukończeniu wyklejania. Bardzo prosta praca ale według nas też bardzo efektowna :-) Bardzo lubimy ozdabiać nasze okna witrażami :-)


A tutaj zdjęcie jak witraż prezentuje się na oknie w Ignacego pokoju :-)


Komentarze

  1. Wyobrażam sobie, jak pięknie będzie wyglądało Wasze otoczenie przed Świętami, ozdobione takimi pracami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)