Przejdź do głównej zawartości

Zaglądamy do Ignasiowego woreczka od św. Mikołaja :-)

Dzisiaj pokaże Wam co w tym roku przyniesie Ignasiowi Mikołaj :-). Tradycyjnie zrobi to w nocy pozostawiając na drzwiach Ignacego pokoju świąteczny woreczek :-) A co się w nim będzie znajdować? Tradycyjnie kilka drobiazgów z czego co najmniej jeden związany będzie z tematyką świąt. Od pierwszych świąt gdy Ignaś był niespełna 4 miesięcznym bąblem Święty Mikołaj zawsze przynosił mu coś wiązanego ze Świętami. Pierwszym prezentem była maskotka renifera (do dzisiaj zajmuje szczególne miejsce w jego pokoju :-), była także koszulka świąteczna, elf, pociąg św. Mikołaja, czy kule śnieżne. W tym roku będzie książeczka :-) Tak więc nie przedłużając pokazuję Wam co jest w woreczku :-) 
W tym roku Ignaś dostanie grę i książeczkę :-)


Gra Club 2% to coś na co czeka od urodzin :-) mam nadzieje, że go Mikołaj go mile zaskoczy :-)


Natomiast książeczka to opowieść o tradycji pisania listów do Świętego Mikołaja :-)


Całość jak zawsze zostanie umieszczona w woreczku i zawiśnie na drzwiach jego pokoju :-)P.S.
Ignacy nie jest amatorem słodyczy, dlatego nigdy też ich nie dostaje na Mikołajki :-) - nie sprawiają mu radości :-)

Komentarze

 1. Fajną macie tradycję. I prezenty ciekawe. Nasz maluch nie bardzo rozumie co się dzieje, ale jak zobaczył upragnionego jeepa aż się zapowietrzył :)

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas ,,koniecznie" Mikołajek z czekolady oraz drobiazg.
  Mikołaj pozostawia upominki pod poduszką. :-)
  U Was na bogato ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 😄 ja wiem raczej skromnie gra i ksiazeczka 😄 pod choinka zawsze jest weselej 😄

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)