Przejdź do głównej zawartości

Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony - Wydawnictwo Zakamarki

Dzisiaj chciałam Wam polecić kolejną książkę o tematyce świątecznej. Tym razem jest to Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony Wydawnictwa Zakamarki. Dla Ignacego to było pierwsze spotkanie z tymi jakże barwnymi bohaterami, ale już wiemy, że na pewno nie ostatnie (Ignacy przeglądał już katalog i wybrał sobie kolejną pozycje z serii, którą chce poznać :-)). Bardzo przypadła mu do gustu. Zapewne dla tego, że on sam tak jak i Pan Wrona nie morze doczekać się już otwierania prezentów :-) Książka rozpoczyna się typowo dla okresu przedświątecznego czyli przygotowaniami do świętowania Bożego Narodzenia. Dzieci na dworze bawią się lepiąc lampiony. Nawet krowy przygotowują się do wielkiego dnia. Jednak jeden z bohaterów zapomniał o tym, iż nadchodzą święta i gdy tylko sobie to uzmysłowił, natychmiast wpadł w panikę!!! Powodem był fakt, że nie przygotował jeszcze żadnych prezentów dla....samego siebie!!! Tak, tak okazuje się, że Pan Wrona ma w zwyczaju przygotowywać dla siebie prezenty z przedmiotów które ma w domu. W ogromny popłochu więc leci aby zdążyć przed świętami. Jednak gdy już udaje mu się je zapakować jest tak bardzo podekscytowany, że postanawia otworzyć je jeszcze przed świętami.... 


Gdy nadchodzi dzień Bożego Narodzenia wszystkie zwierzęta zbierają się razem by świętować oraz oczywiście wymienić się prezentami. Jednak Pan Wrona tak był zaabsorbowany pakowanie prezentów dla siebie, że zapomniał o tym, iż podczas świąt najważniejsze jest dawanie prezentów a nie ich branie. Szybko jednak naprawił swój błąd... :-)


...a Mama Mu podarowała mu przepiękny prezent. Jeżeli jesteście ciekawi jaki, zapraszamy do lektury.


Jeszcze ilustracje, które są bardzo dynamiczne i w świetny sposób oddają humor zawarty w tekście.


Bardzo ciepła opowieść z bardzo jasnym dla dzieci przekazem, że prezenty owszem są nieodłącznym elementem świąt, ale poza tym a raczej przede wszystkim liczy się wspólnie spędzony czas z najbliższymi oraz czas poświęcony czas, ponieważ w dzisiejszym zaganianym świecie to właśnie czas jest najcenniejszym prezentem jaki można komuś ofiarować.  


Lekturę gorąco polecamy, doczytania przy blasku choinki :-)

Wigilię Mamy Mu i Pana Wrony znajdziecie TUTAJ 

Wydawnictwo Zakamarki


Komentarze

  1. Tosi nie przypadła do gustu, ale ja bardzo tę książkę polubiłam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Moja córka bardzo lubiła Mamę Mu :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)