Przejdź do głównej zawartości

Wielkie Muzeum Egiptologii

O tym, że Ignaś uwielbia gry planszowe pisałam wielokrotnie ;-) Przewinęło się ich u nas już wiele. Jednak od kiedy w nasze ręce trafił wspaniały zestaw "Wielkie Muzeum Egiptologii" bardzo znanej włoskiej firmy Lisciani Giochi, nasze rodzinne rozgrywki odbywają się na innej płaszczyźnie niż dotychczas. Zapytacie zapewne dlaczego? Kolejna gra jak tysiące innych. Otóż nie do końca :-) o czym za chwilę się przekonacie :-)  W zestawie znajduje się:
- plansza 3D,
- zestaw kart - quiz,
- 25 par plakietek,
- 4 pionki,
- jedna tarcza,
- książka
- plansza z kodem
- oraz PIRAMIDA z przyrządamiKarty przeznaczone do quiz-u "Egipskie skarby" są dwustronne i każda zawiera aż 6 pytań. Niektóre z pytań wymagają od graczy udzielenia samodzielnej odpowiedzi inne dają możliwość wyboru jednej z podanych odpowiedzi. Stopień trudności pytań też jest zróżnicowany, choć to jest kwestia względna i zależy od poziomu wiedzy graczy :-)

Ponadto w zestawie znajduje się śliczne pudełko, w którym trzyma się karty. A wszystko z motywami egipskimi.
Plansza gry po jej złożeniu jest naprawdę imponująca, a efekt 3D dodatkowo cieszy oczy graczy. Można poczuć się jak w Egipcie a posąg Sfinksa dodatkowo nadaje magii i tajemniczości. Ignasiowi najbardziej podoba się umieszczenia planszy na dwóch poziomach. Dokładnie tak, grę rozpoczyna się na dachu budowli, po czym powoli schodzi na parter planszy.


Piękne i majestatyczne budowle, Sfinks i piramida w tle, do tego typowa dla Egiptu roślinność a miedzy tym wszystkim pościg, kto pierwszy dotrze do mety zdobywając tym samym możliwość rozszyfrowania hieroglifów i odnalezienie skarbów piramidy.Cała rozgrywka oparta jest na bardzo prostych zasadach. Gracze po kolei kręcą wskazówką na tarczy, po czym wykonują ruch swoim pionkiem o tyle miejsc do przodu ile wskazała strzałka. Na tarczy znajdują się jedynie cyferki od 1 do 3, także nie ma tu znacząco długich przesunięć pionków. Sprawia to, że rozgrywce towarzyszą niesamowite emocje od samego początku aż do końca :-)
Zwycięzcą rozgrywki zostaje gracz, który jako pierwszy dotrze do mety. Ale u nas jest to dopiero początek niesamowitej zabawy. Teraz zwycięzca (w naszym przypadku w 90 % jest to Ignacy) ma możliwość rozszyfrować hieroglify i odkopać skarb ukryty we wnętrzu piramidy.  
Na ten moment Ignaś czeka całą rozgrywkę. Bardzo sobie upodobał zabawy z piramidą :-) a od czasu naszego projektu 7 budowli świata w ramach Dziecka na Warsztat Ignaś bardzo zainteresował się własnie piramidami. Otwieranie, stukanie i podważanie piramidy jest jak się okazuje niesamowicie fajnym zajęciem dla 6 - latka,które może wciągnąć na długie godziny. A jak już piramida zostanie "zdobyta" to dopiero rozpoczyna się przygoda małego archeologa :-) Odszukanie w grobowcu zakopanych tam skarbów dostarcza ogromnej radości :-) I choć zestaw przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat, u nas zdał on egzamin na szóstkę, a zainteresowanie nim przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania :-) Zestaw stanowi wspaniałe połączenie zabawy oraz przekazywanie wiedzy na konkretny temat, pobudza wyobraźnię oraz chęć poznawania.

Piramida pomyślana jest w taki sposób aby możliwe było wielokrotne jej otwieranie, dzięki czemu każda rozgrywka kończy się dla jego zwycięzcy super frajdą :-)


Wielkie Muzeum Egiptologii jest niesamowicie pomysłowym zestawem, który zapewni nie tylko rozrywki ale również ogromną dawkę wiedzy...


...a to za sprawą dołączonej książeczki pt: "Starożytny Egipt". Dużo ciekawostek, które zainteresują każdego młodego miłośnika zarówno historii jak i geografii.Jak już wcześniej wspomniałam do gry dołączone są również plakietki które można wykorzystać na kilka sposobów. Pierwszy z nich to tradycyjna gra memory czyli wyszukiwanie pary takich samych obrazków.
Druga zabawa to ćwiczenie spostrzegawczości czyli rozkładamy jeden zestaw kart a zadaniem dziecka jest dopasowanie takich samych rysunków do siebie. Zadanie banalnie prosty, ale jak dodacie tu element szybkości, tzn. wykonanie zadania w jak najkrótszym czasie, to zapewniam Was, że każda kolejna próba wyzwaniem, które dziecko podejmie z radością ćwicząc przy okazji:

- spostrzegawczość,
- refleks
- podejmowanie decyzji,
- percepcję wzrokową,
- logiczne myślenie,
- czy koordynację wzrokowo - ruchową.

Ostatnia już nasza propozycja wykorzystania plakietek to proste ćwiczenie pamięci. Rozkładamy przed dzieckiem kilka plakietek pokazując je przez chwilkę po czym zasłaniając. Zadaniem dziecka jest zapamiętać kolejność wzoru  a następnie odtworzyć go. Na końcu dokonujemy sprawdzenia oraz jeżeli jest taka potrzeba korekty :-)
Discovery Explore Wielkie Muzeum Egiptologii to niesamowita przygoda, możliwość przeżycia podróży w nieznany świat starożytnego Egiptu. To w końcu ogromna dawka wiedzy oraz rozbudzanie w dziecku ciekawości świata. I choć osobiście kilkukrotnie byłam w Egipcie, ta Ignaś nie maił jeszcze takiej możliwości, ale jesteśmy pewni, że jest to jeden z naszych celów na najbliższe lata.  

Jeżeli więc szukacie pomysłu na prezent gwiazdkowy i chcecie aby to było coś niebanalnego, edukacyjnego, dającego wiele możliwości zabaw a przede wszystkim niesamowitych odkryć to podpowiadamy Wielkie Muzeum Egiptologii zapewni Waszym pociechom to wszytko :-)


Wpis powstał w ramach projektu #grajmy

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Wielkie Muzeum Egiptologii możecie kupić w sklepie UCZNIO SFERA TUTAJ 

SKLEP - UCZNIO SFERA


Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.