Przejdź do głównej zawartości

Sylwestrowe fajerwerki słomką malowane

Nadszedł Sylwester (nie wiem kiedy i skąd???). Czas tak szybko ucieka. No ale dzisiaj nie o tym :-) 

Mamy dla Was bardzo łatwy, szybki w przygotowaniu, efektowny a przy tym dający dużo radości sposób na namalowanie fajerwerków :-) Bo noc sylwestrowa kojarzy się głównie z pięknie rozświetlonym niebem wszystkimi kolorami :-) Jedyne czego będziecie potrzebowali to:
- farb,
- czarnego papiery,
- i słonek (odpowiednio przyciętych)


My dodatkowo nasze farby posypaliśmy brokatem (co nie jest konieczne) a farbami tworzyliśmy kręgi. Po dwóch minutach przygotowań Ignaś mógł zacząć malować fajerwerki. Ponieważ malowanie przebiega bardzo szybko radzę przygotować kilka kartek :-) U nas powstało ok 10 prac :-)
I jak Wam się podoba nasze wystrzałowe malowanie? :-)
Życzymy wszystkim spełnienia wszystkich marzeń w nowym 2017 roku :-)

Inne nasze fajerwerki znajdziecie TUTAJ  :-)

Komentarze

  1. Świetny efekt. Taki papier (o mniejszej gramaturze i większym rozmiarze) byłby idealny do pakowania prezentów.
    I dla Waszej Rodziny dobrego roku.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)