Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Słoń w autobusie? - Wydawnictwa Prószyński i S-ka

Już dawno żadna książeczka tak nas nie rozbawiła. Słoń w autobusie? to zbiór króciutkich wierszyków o zwierzątkach. Wydawnictwo Prószyński i S-ka zafundowało rozrywkę trzy w jednym wydając bardzo dowcipne wręcz absurdalne czterowiersze opowiadające o perypetiach zwierząt podróżujących różnymi środkami lokomocji. Tak więc każdy kto sięgnie po tą pozycje odnajdzie w niej coś dla siebie: wesołe wiersze, zwierzątka i transport - prawdziwa gratka dla młodego czytelnika. 
W książeczce przeczytacie wiersze o śwince jeżdżącej na desce, wielorybie podróżującym na rowerze czy wielbłądzie który omijać powinien łodzie. Kto by nie chciał zwiedzić miasta podróżując taksówką, którą prowadzi foka?


Wesołe jednocześnie niemożliwe w realnym świecie sytuacje rozbawiają czytelnika do łez. Bo kto by chciał aby jego sąsiadem podczas podróży ekspresem był tygrys bengalski? Ja na pewno nie :-) Już widzę to przerażenie w oczach :-)


Według wydawcy książka przeznaczona jest da dzieci od 4 roku życia. I tu muszę się zgodzić. Powiem więcej, Patricia Cleveland - Peck przepełniła ją zwrotami, które dla większości czterolatków będą nowością i tu jako przykład podam "bo zdemoluje nam sklep w trymiga" "niezła harówka" czy "lądować będzie z łoskotem".


Jeszcze kilka zdań o ilustracjach, które idealnie oddają treść wierszy, choć są nieco karykaturalne. Na pierwszy rzut oka przypominają dziecięce rysunki. Jednak David Tazzyman w mistrzowski sposób przelał humor z wierszy na ilustracje.


Cała przygoda jak to bywa w bajkach kończy się happy endem. Wszystkie zwierzęta po naradzie dochodzą do wniosku, że podróżować będą... kolejką górską gdzie zmieści się nawet szyja do nieba :-)


Autor - Patricia Cleveland - Peck
Wydawnictwo - Prószyński i S-ka
Ilustracje - Daavid Tazzyman
Oprawa - twarda
Liczna stron - 24

Książkę gorąco polecamy, idealnie sprawdzi się jako prezent pod choinkę :-)

Książkę znajdziecie TUTAJ 

Pruszyński i S-ka

Komentarze

  1. W zeszłym tygodnie miałam tą książkę w ręku w bibliotece i nie wypożyczyłam. Po Twoim wpisie z pewnością do niej wrócę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty