Przejdź do głównej zawartości

Rekordziści - Wydawnictwo Czerwony Konik

 Natura potrafi zadziwiać to wiedzą wszyscy :-), ale  i ludzka pomysłowość może wprawić w osłupienie nie jednego człowieka. Jak daleko potrafią się posunąć niektórzy ludzie aby pobić rekord świata i zostać wpisanym do najsłynniejszej księgi rekordów czyli do Księgi Rekordów Guinnessa. Aleksandra Woldańska - Płocińska dokładnie przestudiowała tą jakże zacną i zawierającą jakże niebanalne rekordy księgę, po czym napisała książkę dla dzieci o znamiennym tytule Rekordziści, wydanej przez Wydawnictwo Czerwony Konik. Jest to książka dla dzieci ciekawych świata.Format książki i kartonowe wydanie z zaokrąglonymi rogami sugeruję, że książka adresowana jest do najmłodszych czytelników. Jednak treści w niej zawarte zainteresują nie tylko najmłodszych ale i starszych odbiorców. Zapewniam Was o tym bo kto nie lubi słuchać i czytać o niesamowitych wyczynach. A takich w książce jest pod dostatkiem. Z Rekordzistów dowiadujemy się m.in. o wyhodowanej największej na świeci cebuli ważącej 8 kilogramów i 150 gramów, o 374 pasażerach wrocławskiego przegubowca, najwyższym człowieku świata, którego wzrost wynosi 2 metry i 51 centymetrów czy o najwyższym na świecie bałwanie ulepionym ze śniegu w Stanach Zjednoczonych.


Mają uwagę przykuły dwa bardzo według mnie istotne elementy treści książki. Po pierwsze bardzo podoba mi się zastosowanie pogrubionej czcionki przy określaniu danego rekordu, co bardzo ułatwia uzmysłowienie małemu odbiorcy wartości danych liczb. Drugą z kolei rzeczą która, również bardzo mi się spodobała to bardzo obrazowe dla dziecka i jednocześnie dowcipne "wyjaśnienia" autorki dotyczące rozmiarów danego rekordu. Pan Barry Chappel ulepił kulę, która ważyła 79 kilogramów i 300 gramów. Mniej więcej tyle waży tata zaraz po śniadaniu. 


Autorka tekstu jest równocześnie autorką ilustracji do Rekordzistów. I tu należy się duży ukłon Pani Oli za tak ciekawe i jednocześnie oddające obraz danego rekordu ilustracje. Zainteresują one nie jedno ciekawskie dziecko :-)

 

Książka poza przekazaniem konkretnej wiedzy ma również za zadanie rozbawić młodego czytelnika, bo kogo nie śmieszy widok pana z włosami w uszach długości ołówka :-). Bardzo przyjemna lektura którą gorąco polecamy nie tylko maluszkom ale zwłaszcza tym troszkę starszym dzieciom :-)


 Książkę znajdziecie TUTAJ 

Tytuł - Rekordziści
Autor - Aleksandra Woldańska - Płocińska
Wydawnictwo - Czerwony Konik
Ilustracje - Aleksandra Woldańska - Płocińska
Oprawa - kartonowa
Liczba stron - 20

Wydawnictwo Czerwony Konik

Komentarze

  1. Śmieszna książeczka;) Dzieciaczki lubią takie dziwne opowieści ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tego jeszcze nie było :) Świetna propozycja dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.