Przejdź do głównej zawartości

Przed twoim urodzeniem - Wydawnictwo Czerwony Konik

Przed twoim urodzeniem to jedna z tych książek, które nie czyta się długo ale za to często. Przepięknie opowiedziana historia ojca, który opisuje drogę jaką przeszedł oraz jakie pokonał trudności aby zostać ojcem.


Każdy rodzic prędzej czy później usłyszy to pytanie? Mamo/tato skąd się biorą dzieci? Nie jest to proste pytanie, ale każdy rodzic postawiony przed tym pytaniem musi się z nim zmierzyć i udzielić odpowiedzi. Dlatego warto rozmawiać z dziećmi na ten temat choćby przy okazji takich lektur jak ta.


Narrator (ojciec) prowadzący rozmowę ze swoim dzieckiem opowiada mu jak w przeszłości starał się stworzyć "ludzika", jednak bez skutecznie. Próby stworzenia "ludzika" przy użyciu zarówno plam jaki okruszków chleba  nie powiodły się. Dopiero gdy pewnego dnia poznaje mamę owego chłopca udało mu się osiągnąć swój cel.


Dopełnieniem książki są piękne i subtelne ilustracje. Bardzo znaczącym elementem jest tu pojawiający się na każdej stronie niebieski kot - świadek wszystkich zarówno prób i porażek jak i narodzin wielkiej miłości...
Na samym końcu kot zostaje przytulanką małego bohatera.


Pięknie opowiedziana historia dająca odpowiedź w jaki sposób każdy z nas znalazł się na tym świecie - z miłości :-)

Idealna pozycja na prezent zarówno dla przyszłych rodziców jak i ciekawskiego przedszkolaka :-)

Książkę można nabyć tutaj

Tytuł - Przed twoim urodzeniem
Autor - Rascal
Wydawnictwo - Czerwony Konik
Ilustracje - Mandana Sadat
Oprawa - twarda


Wydawnictwo Czerwony Konik

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)