Przejdź do głównej zawartości

Papierowe ozdoby na choinkę

Dzisiaj szybkie w wykonaniu i efektowne ozdoby na choinkę z papieru :-)Di ich zrobienia Ignaś użył:
- kolorowych półkoli wyciętych z kolorowego papieru,
- kleju,
- nożyczek.
- dziurkacza,
- tasiemki,
- oraz konfetti


Powstały dwa rodzaje ozdób. Pierwsze trzy powstały ze złożenia półkola w jednym kierunku. Pierwsze zgięcie powinno być nieco za polową, kolejne zgięcia według pierwszego.


Na koniec przyklejamy ostatni kawałek papiery, choinkę ozdabiamy konfetti, robimy dziurkę i przeplatamy tasiemkę :-)  
Trzy kolejne ozdoby powstały w bardzo podobny sposób, jedyna różnica była w kierunkach zgięć tzn. tym razem zgięcia, które powstawały tak samo jak wachlarz :-)
Niestety ozdoby czekają jeszcze na powieszenie ich na choince :-) ale już już prawie :-)


Komentarze

  1. Świetne! Podziwiam, mi się nie chce takich prac wykonywac :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takich ozdób nie znamy. Jak tylko zdążymy pojawią się i na naszej choince, na której większość to ozdoby wykonane własnoręcznie. I u nas znajdziecie garść inspiracji.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.