Przejdź do głównej zawartości

Narysuj koło/kwadrat/trójkąt narysujesz wszystko - kurs rysowania dla dzieci Wydawnictwa RM

Ignacy nie zawsze był wielkim fanem prac plastycznych, i choć do wycinaniem, klejeniem czy malowaniem nigdy nie było większego sprzeciwu wręcz przeciwnie, zawsze z radością to robił, to inaczej rzecz się miała do samodzielnego rysowanie. Zwyczajnie nie za bardzo lubił. Ostatnimi czasy wiele się zmieniło! Ci którzy są z nami od dłuższego czasu na pewno zauważyli znacznie zwiększoną liczbę wpisów kreatywnych z Ignacego twórczością :-) Tak, tak Ignaś zdecydowanie chętniej i częściej chce tworzyć, powiem więcej domaga się tego niemalże codziennie :-). Chętniej zaczął też rysować a to w dużej mierze dzięki tablicy ,magnetycznej o której pisałam TUTAJ. Tak więc postanowiłam pójść za ciosem i jednym z Ignacego prezentów jakie znajdzie w tym roku pod choinką będzie zestaw trzech książeczek kreatywnych. Narysuj koło/kwadrat/trójkąt narysujesz wszystko! Książeczki są typowym kursem nauki rysowania krok po kroku wydanym przez Wydawnictwo RM.  
Każda z książeczek zawiera 50 rysunków z bardzo czytelnymi instrukcjami krok po kroku jak narysować dany rysunek. W zależności od głównego kształtu rysunki oparte są na kole, kwadracie lub trójkącie. Nie oznacza to oczywiście, że poza danym kształtem dziecko nie ma do narysowanie nic poza tym, całość jest tak mistrzowsko pomyślana, że bazując na podstawie dziecko bez trudu dorysowuje kolejne elementy, tworząc tym samym piękny rysunek.W części poświęconej kołu dzieci mogą odtworzyć smutnego misia, mrówkę, fokę czy uroczego pieska. Oczywiście do wyboru jest 50 różnych obrazków, więc seria zapewnia wiele godzin mile spędzonych na rysowaniu :-)

W książeczce gdzie podstawą każdego rysunku jest kwadrat, dzieci mogą zmierzyć się z takimi rysunkami jak pingwinek, pieskiem, świnką, lwem czy ślimaczkiem :-) Oczywiście poza zwierzątkami dziecko może wybrać inne rysunki, a ma z czego: rakieta, rycerz, szeryf czy zamek to tylko kilka możliwości wyboru. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.Trzecią pozycją należącą do kompletu jest książeczka z rysunkami o podstawie trójkąta. I tutaj dziecko ma również cały wachlarz ciekawych i oryginalnych pomysłów na stworzenie - odwzorowanie rysunku. Są tu kwiatki, kolejny ślimaczek (swoją drogą każdy jeden jest uroczy), żyrafa czy statek.


Oczywiście rysunki różnią się nieco stopniem trudności, jednak wszystkie są na tyle mało skomplikowane, że po wykonaniu kilku prostszych rysunków, poradzi sobie z każdym jednym zawartym w książeczkach. 

Jestem pewna, że książeczki przypadną Ignasiowi do gustu i jeszcze nie raz pochwalimy się jego dziełami stworzonymi na podstawie książeczek :-) 


Książeczki znajdziecie tu, tu i tu

Wydawnictwo RM

Tytuł - Narysuj koło/kwadrat/trójkąt narysujesz wszystko
Wydawnictwo - RM
Autor - Chris Hart
Oprawa - miękka
Liczba stron - 64


Komentarze

  1. nigdy nie umiałam z takimi ksiażkami coś narysować. KArol ma z dinozaurami....i nawet daje radę. Mi nigdy nic nie wychodziło;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)