Przejdź do głównej zawartości

Mikołaj w łódce :-)

Przypadek i nasze niezdecydowanie spowodowało powstanie nietypowej pracy plastycznej :-) jednak nam się bardzo spodobała :-) A jak do tego doszło? Już opowiadam :-)
Kilka dni temu Ignaś pomalował kartkę niebieską brokatową farbą. Miała przedstawiać niebo nocą stanowić tło do zupełnie innej pracy plastycznej. Jednak po zakończeniu malowania wszyscy włącznie z moim mężem stwierdziliśmy, że wyszły Ignasiowi raczej fale niż niebo :-) Kartka została odłożona i tak sobie leżała kilka dni :-)...

...aż nagle wpadłam na pomysł jak wykorzystać kartkę, która leż już dobry tydzień. A to wszystko dzięki eksperymentowi który robiliśmy (papierowa łódź podwodna). Podczas tego właśnie eksperymentu pomyślałam czemu by nie wykorzystać takiej własnie łódki do naszego wzburzonego morza :-) Szybko przystąpiliśmy do działania. Odszukałam odpowiednią kartkę i przystąpiliśmy do tworzenia.

Na początek Ignaś przystąpił do złożenia łódki...Niestety złożył ją nie tą strona kartki i szybko musiałam ją przerobić na drugą stroną :-)


Następnie powycinał kilka kółek, trójkątów i kwadratów...


...przykleił łódkę......dokleił wcześniej wycięte elementy oraz oczka i pomponiki...
...na koniec kilka gwiazdeczek :-)


i już był gotowy Mikołaj w łódce!!! Wszak kto powiedział, że jedynie saniami dostarcza prezenty. Są na świecie takie regiony gdzie bez łódki Mikołaj ani rusz :-)

P.S.
Wiecie ile prezentów pomieści taka łódka? :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.