Przejdź do głównej zawartości

Lokomotywa - gra na podstawie wiersza Juliana Tuwima - GRAiMY

Które dziecko nie zna wiersza Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa"? U nas wiersz znamy na pamięć tyle razy był czytana a Ignasia "miłością" są pociągi wszelkiej maści :-) Dlatego gdy pojawiła się u nas gra na podstawie tego właśnie wiersza wiedziałam, że będzie to strzał w dziesiątkę.
Gra stanowi fajną rozrywkę i ciekawy przerywnik podczas różnych zajęć. Szybka partyjka zawsze jest mile widziana :-) Zasady gry banalnie proste. Każdy z graczy po kolei losuje po jednej plakietce, jeżeli wylosowana odpowiada kolejności oraz kolorowi wagonów jakie dany gracz ma do ułożenia to plakietka zostaje dołożona do lokomotywy, jeżeli nie pasuje to wraca do puli. Każdy z graczy ma za zadanie ułożyć swoją lokomotywę ale panuje tu jedna zasada! Pasażerowie oraz bagaże znajdujące się w wagonów muszą być ułożone o takiej samej kolejności jak w wierszu :-) super frajda i oczywiście każdy chce pierwszy mieć swoją własną, prywatną, słynną lokomotywę Tuwima. Dla ułatwienia wagony zostały również ponumerowane od 1 do 10. W zestawie są też plakietki z logo firmy GRAiMY (która musi znaleźć się zaraz za 10 wagonem oraz dwa tzw. specjalne kartoniki "nagle - gwizd, nagle - świst" oraz "para - buch,koła - w ruch", które stanowią zakończenie lokomotywy. Grę wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy ułoży wszystkie plakietki począwszy od lokomotywy poprzez wszystkie wagony i logo firmy po dwie specjalne plakietki.


W skład gry wchodzą 54 kartoniki oraz instrukcja gry.
W grę może grać od 2 do 4 graczy i przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia.


Ponadto gra należy do tzw. serii PUFI co oznacza, że jest Pamięciową Układanką wzbogaconą Fabułą oraz Ilustracjami o tematyce nawiązującej do treści wybranego utworu. Tego typu gry poza wspaniała rozrywką dla całej rodziny stanowią również bardzo bogaty materiał edukacyjny. Ćwiczą pamięć wzrokową, koncentrację i spostrzegawczość.Gra idealna na prezent pod choinkę :-)

Grę znajdziecie TUTAJ


Wpis powstał w ramach projektu #grajmy

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Komentarze

  1. Mamy i bardzo cenimy.
    Polecam też ,,Kaczkę Dziwaczke"

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż żałuję, że Tygrys jeszcze za mały. Póki co korzystamy z naszej filcowej lokomotywy z pacynkami.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)