Przejdź do głównej zawartości

Kartka świąteczna DIY

U nas produkcja kartek świątecznych nadal trwa tzn. ponownie ruszyła. Niestety poprzednie kartki które Ignaś zrobił podczas przeprowadzki zgubiły się. W sumie nie zgubiły tylko jeszcze ich nie zlokalizowałam a jestem pewna że chowała skrupulatnie w bezpieczne miejsce tak żeby zaraz po wprowadzeniu móc je wysłać :-) Na pewno się znajdą....w styczniu hihi. No cóż tworzymy od nowa :-) Najważniejsze żeby doszły na czas do adresatów :-) Pokazujemy Wam dzisiaj jedną z nich :-)Do jej zrobienia Ignaś użył:  
- kolorowego i białego papiery,
- mazaków,
- kleju i nożyczek.Na samym początku musimy wziąć białą kartkę i zgiąć ją trzy razy tworząc wachlarz


Następnie z kolorowego papieru wycinamy naszą podstawę kartki o takiej samej szerokości jak nasza biała kartka po zgięciach.


Z kolorowego papieru wycinamy kilka trójkątów, które będą choinkami......a naszą pozginaną kartkę przecinamy na pół tworząc "fale" pnące się z dolnej części kartki do górnej.


o tak :-)


Teraz już będzie z górki :-) i to dosłownie :-) Przyklejamy naszą białą kartkę na kolorową (największą ścianką)


i ozdabiamy nasz stok narciarski choinkami i prezentami :-)


I już gotowy :-) Kto ma ochotę na zjazd po stoku pełnym niespodzianek :-)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.