Przejdź do głównej zawartości

Kartka świąteczna DIY

U nas produkcja kartek świątecznych nadal trwa tzn. ponownie ruszyła. Niestety poprzednie kartki które Ignaś zrobił podczas przeprowadzki zgubiły się. W sumie nie zgubiły tylko jeszcze ich nie zlokalizowałam a jestem pewna że chowała skrupulatnie w bezpieczne miejsce tak żeby zaraz po wprowadzeniu móc je wysłać :-) Na pewno się znajdą....w styczniu hihi. No cóż tworzymy od nowa :-) Najważniejsze żeby doszły na czas do adresatów :-) Pokazujemy Wam dzisiaj jedną z nich :-)Do jej zrobienia Ignaś użył:  
- kolorowego i białego papiery,
- mazaków,
- kleju i nożyczek.Na samym początku musimy wziąć białą kartkę i zgiąć ją trzy razy tworząc wachlarz


Następnie z kolorowego papieru wycinamy naszą podstawę kartki o takiej samej szerokości jak nasza biała kartka po zgięciach.


Z kolorowego papieru wycinamy kilka trójkątów, które będą choinkami......a naszą pozginaną kartkę przecinamy na pół tworząc "fale" pnące się z dolnej części kartki do górnej.


o tak :-)


Teraz już będzie z górki :-) i to dosłownie :-) Przyklejamy naszą białą kartkę na kolorową (największą ścianką)


i ozdabiamy nasz stok narciarski choinkami i prezentami :-)


I już gotowy :-) Kto ma ochotę na zjazd po stoku pełnym niespodzianek :-)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)