Przejdź do głównej zawartości

Kartka świąteczna DIY

Mamy kolejną kartkę świąteczną DIY :-)Tym razem Ignacy potrzebował do jej zrobienia:
- żółtej kartki papiery,
- kolorowej kartki papieru,
- 6 wyciętych trójkątów (w trzech różnych rozmiarach)
- oraz kleju i nożyczek.


Tradycyjnie zaczął od złożenia kartki.


Następnie wyciął dwa paski i je przykleił po dwóch bokach kartki.Ostatni najtrudniejszy etap to było odpowiednie złożenie trójkątów. Najpierw na pół...


...a następnie jeszcze raz tak aby utworzył się wystający róg.  


Następnie należy odciąć wystający róg tak aby trójkąt po "otwarciu" miał dolne części ścięte na skos do środka.


Następnie czynność tą powtarzamy z kolejnym trójkątem. Gdy mamy pierwszą parę przyklejamy je na kartkę tak układając aby utworzyć efekt 3D (przyklejając tylko zewnętrzne połówki trójkątów). Przyklejanie rozpoczynamy od dołu, od największych trójkątów.


Te same czynności powtarzamy z kolejnymi mniejszymi trójkątami :-)


Na koniec jeszcze Ignacy dokleił ozdobę na szczycie choinki i nasza kolejna kartka gotowa jest do wysyłki :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.