Przejdź do głównej zawartości

Eksperyment "Papierowa łódź podwodna"

Dzisiaj bardzo szybki i łatwy w wykonaniu eksperyment, ale jak się u nas okazało jednocześnie bardzo zaskakujący. Zapraszamy na szybki opis i fotorelacje :-)Do wykonania eksperymentu potrzebne jest:
- miska z wodą,
- szklanka,
- łódka zrobiona z papieru,Kładziemy delikatnie łódkę na wodę...


...i delikatnie zanurzamy szklankę w wodzie, tak aby łódka była wewnątrz szklanki...


...co się stało? Po całkowitym zanurzeniu szklanki łódka znalazła się na samym dnie miski...


...a po podniesieniu szklanki łódka ponownie znalazła się na górze wody. Jak się okazało cała i sucha :-)


Kolejne próby zakończyły się tak samo :-) A Ignaś był zachwycony :-)Niestety na zdjęciach nie dało się dokładnie ująć efektu :-( ale tutaj możecie zobaczyć filmik który nas zainspirował do wykonania tego eksperymentu :-) 


Wpis powstał w ramach PIĄTKÓW Z EKSPERYMENTAMIKomentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)