Przejdź do głównej zawartości

Eksperyment Fun snow od Funiversity

Dzisiaj w ramach PIĄTKÓW Z EKSPERYMENTAMI, prezentujemy Wam już trzeci i zarazem ostatni mini eksperyment z zimowej serii od Funiversity. Tym razem Ignaś robił sztuczny śnieg :-). Ni cóż mieszkając w Wielkiej Brytanii to jedyna forma zabawy ze śniegiem :-). No cóż taki klimat, ale za to radość na widok pojawiającego się w kilka sekund śniegu była bezcenna :-)Jak już wspomniałam dzisiaj kolejna pozycja z zimowego zestawu przygotowanego specjalnie z okazji świąt przez Funiversity


W zestawie znajduje się:
- fiolka z białym proszkiem (5 g poliakrylanu sodu),
- fiolka z fioletowym brokatem,
- plastikowa bombka

Ponadto do przeprowadzenia eksperymentu należy przygotować miskę (mieszczącą co najmniej 500 ml) oraz 200 ml wody.


Przeprowadzenie eksperymentu jest bardzo proste. Należy wsypać do miski zawartość fiolki (z białym proszkiem), następnie szybkim ruchem wlać do miski wodę...i obserwować...W ciągu kilku sekund na naszych oczach w misce "wyrósł" prawdziwy sztuczny śnieg :-0

Po otrząśnięciu się z szoku Ignaś przystąpił do zabawy, a tak jak możecie się domyślać trwałą grubo ponad godzinę :-) A ja po uwiecznieniu pierwszych reakcji na zdjęciach przystąpiłam do prasowania góry (nie śnieżnej) prania :-)


Zabawa ze sztucznym śniegiem to kolejny świetny eksperyment, który mieliśmy okazję przeprowadzić dzięki uprzejmości Funiversity. Zabawa po raz kolejny była przednia, podobnie jak zaskoczenie, radość i oczywiście nauka. Ignacy jak fan wszelkich eksperymentów nie powiedział jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o zestawy FUN. Możecie być pewni, że jeszcze nie raz się u nas pojawią. A dlaczego? Ponieważ są najlepsze z jakimi mieliśmy dotychczas styczność (a było ich nie mało,zapewniam Was :-)).Na koniec zabawy Ignaś wykorzystał dołączoną do zestawu bombkę, zamykając w niej śnieg zmieszany z fioletowym brokatem :-)Na koniec tradycyjnie kilka słów wyjaśnienia prezentowanego zjawiska. Otóż gdy dodamy wody do poliakrylanu sodu, który jest równocześnie superabsorbentem, co oznacza że jest substancją polimerową o ogromnych możliwościach wchłaniania wody. Dlatego gdy do miski dolejemy wody zacznie on w bardzo szybkim tempie wchłaniać ją, każda odrobinka proszku zwiększy swoją objętość niemalże stukrotnie tworząc sztuczny śnieg :-)

Zestawy FUN znajdziecie TUTAJ  

Faniversity

Wpis powstał w ramach PIĄTKÓW Z EKSPERYMENTAMI

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)