Przejdź do głównej zawartości

Dawniej i dziś - MĄDRA MYSZ - Wydawnictwo Media Rodzina

Jakiś czas temu opisywałam książeczkę z serii Mądra Mysz o historii pojazdów. Pojazdy dawniej i dziś to jedna z dwóch pozycji Wydawnictwa Media Rodzina przedstawiająca dzieje wybranego zagadnienia. Dzisiaj chciałam Wam przybliżyć drugą z nich czyli Dawniej i dziś. 
Założeniem autora było ukazanie różnic w stylu życia jakie zaszły w przeciągu minionego wieku. Każde kolejne dwie strony ukazują kontrast jaki niewątpliwie zaszedł przez te lata. Poznajemy historie dwóch rodzin mieszkających w tym samym budynku. Po lewej stronie widzimy mieszkańców kamienicy sprzed stu laty, po prawej natomiast współczesną rodzinę.


Niektóre strony posiadają, z których dowiadujemy się ciekawych faktów z życia mieszkańców domu. Całość uzupełniona jest ilustracjami.


Książeczka jest bardzo ciekawą lekcją historii dla ciekawskich. Bogate ilustracje stanowią ciekawy pretekst do dyskusji nad tym jak kiedyś żyli ludzie, jak się zmieniły czasy, co nam dał postęp techniczny... Tematów jest wiele a książka stanowi skarbnicę wiedzy.


Młody czytelnik ma możliwość "zajrzeć" do XIX klasy, gdzie dzieci w mundurkach piszą na tabliczkach, pobiegać na placu zabaw ułożonym w krąg z kamieni czy w końcu porównać style życia jaki prowadzimy obecnie z tym sprzed stu laty.
Książka dzięki temu że,napisana jest jasnym językiem sprawdza się również idealnie jako pozycja do samodzielnego czytania dal dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze słowem drukowanym.


Polecamy gorąco!!!

Książkę znajdziecie  TUTAJ 

Tytuł - Dawniej i dziś
Autor - Christa Holtei
Wydawnictwo - Media Rodzina
Ilustracje - Astrid Vohwinkel
Liczba stron - 24
Oprawa - miękka

Media Rodzina


Komentarze

 1. Córka przeczytała kilka tytułów z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy tę serię na naszej liście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-) warto ją posiadać w domu, mamy kilkanaście pozycji i wiemy to z autopsji :-)

   Usuń
 3. Lubię takie ksiazki :-).
  Z tej serii mielismy ksiazki z biblioteki i bardzo nam sie podobaly :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)