Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dawniej i dziś - MĄDRA MYSZ - Wydawnictwo Media Rodzina

Jakiś czas temu opisywałam książeczkę z serii Mądra Mysz o historii pojazdów. Pojazdy dawniej i dziś to jedna z dwóch pozycji Wydawnictwa Media Rodzina przedstawiająca dzieje wybranego zagadnienia. Dzisiaj chciałam Wam przybliżyć drugą z nich czyli Dawniej i dziś. 
Założeniem autora było ukazanie różnic w stylu życia jakie zaszły w przeciągu minionego wieku. Każde kolejne dwie strony ukazują kontrast jaki niewątpliwie zaszedł przez te lata. Poznajemy historie dwóch rodzin mieszkających w tym samym budynku. Po lewej stronie widzimy mieszkańców kamienicy sprzed stu laty, po prawej natomiast współczesną rodzinę.


Niektóre strony posiadają, z których dowiadujemy się ciekawych faktów z życia mieszkańców domu. Całość uzupełniona jest ilustracjami.


Książeczka jest bardzo ciekawą lekcją historii dla ciekawskich. Bogate ilustracje stanowią ciekawy pretekst do dyskusji nad tym jak kiedyś żyli ludzie, jak się zmieniły czasy, co nam dał postęp techniczny... Tematów jest wiele a książka stanowi skarbnicę wiedzy.


Młody czytelnik ma możliwość "zajrzeć" do XIX klasy, gdzie dzieci w mundurkach piszą na tabliczkach, pobiegać na placu zabaw ułożonym w krąg z kamieni czy w końcu porównać style życia jaki prowadzimy obecnie z tym sprzed stu laty.
Książka dzięki temu że,napisana jest jasnym językiem sprawdza się również idealnie jako pozycja do samodzielnego czytania dal dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze słowem drukowanym.


Polecamy gorąco!!!

Książkę znajdziecie  TUTAJ 

Tytuł - Dawniej i dziś
Autor - Christa Holtei
Wydawnictwo - Media Rodzina
Ilustracje - Astrid Vohwinkel
Liczba stron - 24
Oprawa - miękka

Media Rodzina


Komentarze

 1. Córka przeczytała kilka tytułów z tej serii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy tę serię na naszej liście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :-) warto ją posiadać w domu, mamy kilkanaście pozycji i wiemy to z autopsji :-)

   Usuń
 3. Lubię takie ksiazki :-).
  Z tej serii mielismy ksiazki z biblioteki i bardzo nam sie podobaly :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty