Przejdź do głównej zawartości

Choinka z kółeczek - Origami z wierszykami Wydawnictwa Bis

Dzisiaj ostatnia już w tym roku kartka świąteczna wykonana przez Ignasia. Prosta w formie ale mnie zachwyciła :-) Swoją drogą to zadziwiające ile można wyczarować z kółek, my odkrywamy tą magię dzięki Wydawnictwu Bis:-)Pomysł na wykonanie tej kartki znaleźliśmy w książeczce pt. Origami z wierszykami. Kaczuszka Omi na wycieczce.  A do jej wykonania Ignaś potrzebował:
- kartki,
- 8 kółek w dwór odcieniach zieleni oraz dwóch rozmiarach,
- kleju,
- oraz książeczki Origami z wierszykami, w której znajduje się wzór.  


Kolejność wykonywanych ruchów była prosta. Analiza rysunku - wzoru, po czym dobór odpowiedniego kółka, następnie dwa zgięcia (również pokazane na wzorze) i na koniec odpowiednie przyklejenie danego elementu na kartkę. Należy dobrze przestudiować rysunek gdyż dla dorosłego kolejność jest zrozumiała przy szybkim obejrzeniu rysunku, jednak dziecko aby nie popełnić błędu powinno dokładnie się przejrzeć kolejności wykonywania ruchów.Zwrócić też powinniście uwagę na to które elementy nachodzą na siebie a które należy umieścić pod zgięciami poprzedniego kółka. Rysunek jest na tyle czytelny, że nie powinno to stanowić problemu :-)I jak Wam się podoba? Podobna do pierwowzoru? :-)Jeszcze kilka słów o książeczce, która była dla nas inspiracją. Pozycja zawiera sporą ilość ciekawych propozycji zabaw z kółka. Nas osobiście urzekła sama Omi - kaczuszka, którą na pewno niebawem zrobimy :-) Ponadto Ignaś ma w planach wykonanie całej serii pojazdów, które bardzo mu się spodobały. Książeczka także zwiera wesołe wierszyki opowiadające o danym rysunku. Do trudniejszych rysunków dołączona została instrukcja słowna jak i rysunki objaśniające jak należy zgiąć dane kółka, jak je umieszczać jedno w drugim oraz w jakiej kolejności należy je przyklejać na kartkę. Tak więc mamy już kilka pozycji na liście do zrobienia, ale to dopiero za rok :-)

Książeczkę możecie kupić TUTAJ 

Wydawnictwo BIS


Autor - Agnieszka Frączek i Dorota Dziamska
Oprawa - miękka


Komentarze

  1. mamy tę książkę od dawna, ale jakoś u nas szału nie zrobiła. Nigdy nic z niej nie zrobilismy...RDWa razy tylko czytalismy...Fajnie że Wam sie podoba.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)