Przejdź do głównej zawartości

Choinka 3D

Święta już coraz bliżej, u nas powoli rozpoczynamy ostatnie przygotowania :-) W związku z tym zawiesiliśmy nasze kreatywne zabawy, ale mam jeszcze kilka prac do pokazania, które Ignaś zrobił kilka dni temu :-) Pierwszą z nich jest prezentowana poniżej choinka 3D. Bardzo prosta w wykonaniu a przy okazji efektowna :-)Do jej wykonania potrzebujemy:
- dwóch trójkątów wyciętych z tektury, w których należy wykonać nacięcie (z góry i z dołu po jednym na danym trójkącie),
- kolorowych kółek wyciętych z papieru,
- oraz kleju.


Jedyne co trzeba zrobić to po nałożeniu obu trójkątów na siebie udekorować je kolorowymi "bombkami". Na koniec Ignaś przykleił ozdobę na górę i choineczka była gotowa :-) Oczywiście można pokusić się pomalowanie tektury na zielono przed jej ozdobieniem, zrobienie łańcucha czy bardziej strojnych ozdób, jednak my postawiliśmy na prostotę :-).

Zapraszamy na fotorelację z tworzenie :-)


Efekt końcowy :-)


Choinka trafiła na Ignacego biurko :-) ma się nie źle wraz z pozostałą bandą :-)
Komentarze

  1. I kolejny raz zrobiliście piękną ozdobę z materiału, który na pozór nie jest zbyt atrakcyjny. Brawo.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna choinka, a w otoczeniu świątecznej ekipy prezentuje się wspaniale :)

    OdpowiedzUsuń
  3. piękna choinka, fajny pomysł...wykonanie mega! Brawi WY!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)