Przejdź do głównej zawartości

Bałwanek :-)

Dzisiaj drugi bałwanek :-) zrobiony metodą już prezentowaną na blogu :-) Ci którzy śledzą nas już jakiś czas zapewne będą pamiętać dynię i świnkę :-) Postanowiliśmy więc zrobić jeszcze i bałwanka  :-) 
Pierwotny plan zakładał bałwanka z trzech kul :-) jednak podczas zakładania drugiej okazało się, że nie ma już miejsca na trzecią :-). Tak więc powstał bałwanek z dwóch części. Kapelusz też miał być inny - mikołajkowy ale pompon nam się nie trzymał :-( a pistoletu z klejem na gorąco jeszcze nie odnalazłam :-( Z kreatywnego drucika miał być zrobiony szalik, ale bałwanek się kręcił już przy rysowaniu buzi i guziczków, także Ignacy zrezygnował już z szaliczka :-) No cóż powstał nam bałwanek w okrojonej wersji :-) ale i tak nam się podoba :-)Do zrobienia bałwanka Ignaś użył:
- pasków w dwóch różnych rozmiarach (na zdjęcie trzy rozmiary pasków - najkrótszych w konsekwencji nie użył),
- drucik kreatywny,
dziurkacz,
- czapka i nos wycięte z pianki,
- ruchome oczka,
- klej
- czarny mazak.


  
Na początek dziurkujemy :-) po jednej dziurce na każdej ze stron paska 


Po czym zakładamy paski na kreatywny drucik... 


... po czym zakręcamy drucik i zakładamy druga stronę tworząc półkole, a nastepnie czynności te powtarzamy z krótszymi paskami.Na koniec kilka szczegółów takich jak nos, oczka, buzia i guziczki :-)


...i bałwanek gotowy :-)Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)