Przejdź do głównej zawartości

Bałwanek 3D

Do naszego świątecznego zbioru prac plastycznych dołączył dzisiaj bałwan :-) i to nie byle jaki bo 3D ":-). Mamy więc już pingwinki, trzy renifery, dwie choinki, dwa mikołaje (w tym jeden w łódce :-)), lampki, trzy kule śnieżne, wieniec adwentowy i oczywiście bałwanka :-)

Do zrobienia bałwanka Ignacy użył:
- zielonej kartki papieru,
- białych kartek papieru,
- niebieskiej farby,
- czterech okrągłych naczyń różnej wielkości,
- mazaków,
- kawałka tektury
- kleju,
- nożyczek,
- pędzelka,
- oraz dwóch gałązek.


Pierwszym krokiem było odrysowanie czterech kółek w różnych rozmiarach... oraz ich wycięcie. Następnie Ignaś pomalował niebieską farbą brzegi wszystkich czterech kółek. Pomalowanie maiło na celu wyodrębnienie brzegów kółek, które w kolorze białym są słabo widoczne. Poradziłam mu również aby nie malował dokładnie a raczej starał się zrobić smugi :-)


Gdy wszystkie kółka były już odpowiednio pomalowane, odłożył je do wyschnięcia :-)


Po wyschnięciu farby przystąpił do dalszych działań. Rozpoczął od narysowania mazakami buzi bałwanka na najmniejszym kółku. 


Następnie nałożył na siebie koła od największego do najmniejszego i narysował czarne guziki.


Kolejnym krokiem było wycięcie z kartonu niewielkich rozmiarów prostokątów.


Teraz mógł już przystąpić do przyklejenia największego koła na zielona kartkę.


Nasze małe kartoniki potrzebne nam były do uzyskania efektu 3D, więc po przyklejeniu największego koła należało przykleić na środku kawałek kartonika... a na niego kolejne kółko.


Następnie czynność powtarzamy przyklejając drugi kartonik... i na nie kółko.


I po raz trzeci :-) powtarzamy tą samą czynność :-) tym razem przyklejając na sama górę wcześniej narysowaną głowę bałwanka :-)


Jeszcze tylko ręce z gałązek...


...i nasz bałwanek jest już gotowy :-)
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)