Przejdź do głównej zawartości

Bałwanek 3D

Do naszego świątecznego zbioru prac plastycznych dołączył dzisiaj bałwan :-) i to nie byle jaki bo 3D ":-). Mamy więc już pingwinki, trzy renifery, dwie choinki, dwa mikołaje (w tym jeden w łódce :-)), lampki, trzy kule śnieżne, wieniec adwentowy i oczywiście bałwanka :-)

Do zrobienia bałwanka Ignacy użył:
- zielonej kartki papieru,
- białych kartek papieru,
- niebieskiej farby,
- czterech okrągłych naczyń różnej wielkości,
- mazaków,
- kawałka tektury
- kleju,
- nożyczek,
- pędzelka,
- oraz dwóch gałązek.


Pierwszym krokiem było odrysowanie czterech kółek w różnych rozmiarach... oraz ich wycięcie. Następnie Ignaś pomalował niebieską farbą brzegi wszystkich czterech kółek. Pomalowanie maiło na celu wyodrębnienie brzegów kółek, które w kolorze białym są słabo widoczne. Poradziłam mu również aby nie malował dokładnie a raczej starał się zrobić smugi :-)


Gdy wszystkie kółka były już odpowiednio pomalowane, odłożył je do wyschnięcia :-)


Po wyschnięciu farby przystąpił do dalszych działań. Rozpoczął od narysowania mazakami buzi bałwanka na najmniejszym kółku. 


Następnie nałożył na siebie koła od największego do najmniejszego i narysował czarne guziki.


Kolejnym krokiem było wycięcie z kartonu niewielkich rozmiarów prostokątów.


Teraz mógł już przystąpić do przyklejenia największego koła na zielona kartkę.


Nasze małe kartoniki potrzebne nam były do uzyskania efektu 3D, więc po przyklejeniu największego koła należało przykleić na środku kawałek kartonika... a na niego kolejne kółko.


Następnie czynność powtarzamy przyklejając drugi kartonik... i na nie kółko.


I po raz trzeci :-) powtarzamy tą samą czynność :-) tym razem przyklejając na sama górę wcześniej narysowaną głowę bałwanka :-)


Jeszcze tylko ręce z gałązek...


...i nasz bałwanek jest już gotowy :-)
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .