Przejdź do głównej zawartości

Aniołek

Mam w domu prawie aniołka, który postanowił zrobić aniołka :-) no cóż to mam już w domu prawie dwa aniołki :-) (jednego na pewno :-)) Nasz aniołek powstał z papierowego talerzyka. Bardzo proste wykonanie choć musicie się uzbroić w żelazne nerwy jak dziecko dojdzie do momentu posypania aniołka brokatem :-)Na początku wycinamy w talerzyku trójkąt a następnie przyklejamy go po drugiej części talerzyka. Następnie wycinamy kółeczko i przyklejamy tworząc główkę aniołka :-)
Później z pianki wycinamy i przyklejamy włoski, ruchome oczka i  rysujemy uśmiech. Na koniec "malujemy" klejem wzorki (dowolność całkowita :-)) i posypujemy je brokatem :-)Na koniec pleciemy aureolkę z kreatywnego drucika i przyklejamy ją nad główką aniołka.


A oto i moje dwa aniołki :-)

Komentarze

  1. Uroczy aniołek, a ta aureola... :) Kolejny raz widzę, że będę musiała przełamać swoją niechęć do brokatu, bo dzieci chyba za nim przepadają.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)