Przejdź do głównej zawartości

Świnka - PROJEKT ZWIERZAKI CUDAKI 2

Dzisiejszym wpisem o śwince kończymy naszą przygodę z projektem ZWIERZAKI CUDAKI 2. Mamy nadzieję, że kontynuacja projektu nastąpi, a wtedy ponownie podejmiemy wyzwanie :-). Niebawem także pojawi się u nas podsumowanie wszystkich naszych cudaków :-) Jeszcze kilka słów podziękowania dla Agi właścicielki bloga Pomieszane z poplątanym, która to jest pomysłodawczynią całej inicjatywy. Dziękujemy za poświęcony czas, motywowanie podczas całego projektu jak również za dobre słowa, których nie szczędziła. Oby więcej takich ludzi i inicjatyw, bo powiem Wasz szczerze, że Ignaś bawił się świetnie podczas tworzenia kolejnych cudaków :-)

Tak więc nie przedłużając, przechodzimy do prezentacji dwunastego cudaka zwierzaka:-) ŚWINKI 
Co było potrzebne do jej wykonania:

- dwie różowe kartki papiery,
- dwa różowe druciki kreatywne,
- trzy różowe koraliki,
- nożyczki,
- dziurkacz
- różowy mazak (dobrze jeżeli odcień mazaka będzie ciemniejszy od kartki),
- taśma dwustronna,
- maszynka do cięcia,
- oraz dwa ruchome oczka.Pierwszym krokiem było pocięcie papieru na cienkie paseczki (o dwóch długościach).. a następnie trzeba było zrobić po jednej dziurce z każdej strony paska.


Potem bierzemy kreatywny drucik i na jednym z końców zakręcamy go na palcu, w ten sposób powstanie ogonek świnki. Potem Ignaś nałożył różowy koralik, po czym zaczął nakładać na drucik różowe paski papieru.


Gdy wszystkie paski były już nałożone na drucik jedną ze stron, zakręciliśmy drucik tak aby po nałożeniu drugiej strony paski zablokowały się na określonej wysokości tworzą tym samym koło.


Następnie przedłużyliśmy nasz drucik skręcając do niego drugi. Po czym nałożyliśmy krótsze paseczki tworząc głowę świnki.


Potem Ignaś wyciął i narysował nosek, po czy go przykleił, na końcu jeszcze dokleił oczka i cudak był gotowy. Ponieważ świnka kręciła się Ignasiowi i nie chciała współpracować, potrzebna była moja pomoc przez co nie mogłam zrobić zdjęć:-)

Ale efekt końcowy udało mi się uchwycić :-)Wpis powstał w ramach projektu ZWIERZAKI CUDAKI 2 oraz "Spoza tęczy"


Serdecznie dziękujemy wszystkim zarówno uczestnikom jak i obserwatorom za miłą zabawę i do następnego spotkania w projekcie :-)

Komentarze

 1. Piękna świnka. Mam cichą nadzieję, że to nie koniec naszej wspólnej cudakowej przygody :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I my na to liczymy :-) super zabawa i tyle jeszcze cudaków do zrobienia :-_)

   Usuń
 2. Oj... Ja przedewszystkim dziękuje za tak miłe słowa :-)
  A świnka bardzo fajna i oryginalny pomysł. Brawa dla Was za wszystkie stworzone zwierzaki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świnka jak bombka na choinkę :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)