Przejdź do głównej zawartości

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat  bez pluszowego misia. Doczekał się on nawet swojego święta. W 2002 roku dokładnie w setną rocznice powstania pierwszej maskotki ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tak więc 25 listopada po raz 14 będziemy obchodzić dzień najpopularniejszej zabawki na świecie.A jak do tego wszystkiego doszło?

Historia sięga 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych połowów, jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka, gdy prezydent to zobaczył nakazał natychmiast go wypuścić. Cała sytuacja została uwieczniona w gazecie, którą czytała jeden z producentów zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear. 

Z tej właśnie okazji powstał u nas portret jednej z Ignasia maskotek :-) Do jego wykonania użył naszego najnowszego odkrycia - wspaniałych pasteli olejnych :-) 
Komentarze

 1. Piękny miś my mamy piec no ale bambino też moze zrobimy

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo Ignaś. Piękny miś. Naszych nie zliczę, bo mamy akurat moment szczególnej miłości do przytulanek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha dobre :-) ale i u nas miśka zawsze były i nadal są :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.