Przejdź do głównej zawartości

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat  bez pluszowego misia. Doczekał się on nawet swojego święta. W 2002 roku dokładnie w setną rocznice powstania pierwszej maskotki ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tak więc 25 listopada po raz 14 będziemy obchodzić dzień najpopularniejszej zabawki na świecie.A jak do tego wszystkiego doszło?

Historia sięga 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych połowów, jeden z jego towarzyszy postrzelił małego niedźwiadka, gdy prezydent to zobaczył nakazał natychmiast go wypuścić. Cała sytuacja została uwieczniona w gazecie, którą czytała jeden z producentów zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear. 

Z tej właśnie okazji powstał u nas portret jednej z Ignasia maskotek :-) Do jego wykonania użył naszego najnowszego odkrycia - wspaniałych pasteli olejnych :-) 
Komentarze

 1. Piękny miś my mamy piec no ale bambino też moze zrobimy

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo Ignaś. Piękny miś. Naszych nie zliczę, bo mamy akurat moment szczególnej miłości do przytulanek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha dobre :-) ale i u nas miśka zawsze były i nadal są :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .