Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Seria CZYTAM I GŁÓWKUJĘ z Fredkiem od Wydawnictwa Egmont

CZYTAM I GŁÓWKUJĘ to kolejna bardzo ciekawa seria Wydawnictwa Egmont, dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę na czytaniem. W skład serii wchodzi sześć pozycji. Dzisiaj zaprezentujemy Wam dwie z nich. 
Głównego bohatera, Fryderyka Epsilona Dwudziestego, najmłodszego syna władcy planety Pedanteria w układzie Metalurgii poznajemy w książce zatytułowanej FREDEK i jeden do pary. Znudzony swoim dotychczasowym życiem, postanawia wyruszyć w podróż życia. Zrządzenie losu sprawia, że trafia do najbardziej zabrudzonej planety w całym Układzie Słonecznym. A tam czeka na niego mnóstwo ciekawych miejsc, przygód oraz dziewczynka o imieniu Jagoda.Ale książka to nie tylko wesołe teksty, pełne humoru dialogi i dynamiczne ilustracje. To co wyróżnia je spośród tysiąca innych pozycji dla dzieci dostępnych na rynku, to fakt, że każda każda strona zawiera zadania, które dziecko ma do rozwiązania a które ćwiczą logiczne myślenie, wnioskowanie oraz pozwalają odkrywać dzieciom rządzące światem prawidłowości.  
FREDEK i koło fortuny to dalsze przygody Fryderyka już będącego "członkiem" planety Ziemia. Wraz ze swoją przyjaciółką oraz jej rodziną (dwoma brami bliźniakami oraz ich rodzicami) przeżywa kolejne ciekawe historie, poznaje nowych mieszkańców planety oraz gra w piłkę nożna :-). Podczas zaledwie trzech dni pobytu na nowej planecie udaje mu się nawiązać przyjaźń, która jest tak ważna bez względu na to czy jest się ziemianinem czy kosmitą :-)
Bardzo ciekawym elementem obu pozycji jest umieszczenie na końcu krótkiej biografii sławnych matematyków dział tzw. WIELKIE UMYSŁY, zawiera krótkie życiorysy Sofii Kowalewskiej oraz Pitagorasa.Bardzo ciekawa seria w której w mistrzowski sposób udało się połączyć piękno literatury z królową nauk - matematyką. Zadanie o których rozwiązanie proszone są dzieci podczas czytania są bardzo ciekawym uzupełnieniem treści książki, gdyż odnoszą się one ściśle do tekstu. Dzięki udzieleniu odpowiednich odpowiedzi, dorysowaniu brakującego fragmentu czy ustaleniu brakujących elementów młody słuchacz może poczuć się, jak jeden z bohaterów książki. Jak dla nas genialne połączenie tego co lubimy najbardziej.  


Fredek i jeden do pary oraz Fredek i koło fortuny
Autor - Zofia Stanecka
Wydawnictwo - Egmont
Seria - Czytam i główkuję
Ilustracje Marta Szudyga
Oprawa - miękka
Liczba stron - 50

Całą serię można kupić TUTAJ 

Komentarze

Popularne posty