Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Rok z Findusem - Media Rodzina

Nasza domowa biblioteczka zawiera nie jedną książkę. Nie jedna tez z nich rozprawia o majsterkowaniu, eksperymentowaniu, przyrodzie czy porach roku. Ale tylko jedna z nich zwiera w sobie wszystkie wyżej wymienione elementy. Jak by tego było mało powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich zawartych w niej tematów. Mowa oczywiście o książce wydanej przez wydawnictwo Media Rodzina Rok z Findusem.Studiując już okładkę książki, nie mogłam wyjść z podziwu. Misterny przekaz tak wielu fascynujących młodego czytelnika pomysłów na spędzenie wolnego czasu, zapowiadał ciekawą lekturę. I nie pomyliłam się. Zarówno ja jak i Ignaś jesteśmy oczarowani książką, ilością wspaniałych pomysłów oraz dopracowanymi ilustracjami.
Główni bohaterowie - kot Findus - rozsądny i stateczny oraz jego pan Pettson - staruszek z głową pełną niebanalnych pomysłów. Obaj korzystając z uroków wsi prowadząc sielskie a zarazem pełne ciekawych zajęć życie. Majsterkują, budują, eksperymentują, a wszystkie ich działania podyktowane są bieżącą porą roku oraz danym miesiącem. W styczniu znaleźli nowe zastosowanie dla choinki, w lutym stworzyli swoją własną zamkniętą w słoiku planetę ziemię. Tak na marginesie my również ją sobie zrobiliśmy inspirując się pomysłem Pettsona i Findusa :-). W maju powstało u nich zapachowe memory a w listopadzie zbudowali wynalazek do karmienia sikorek. Każdy miesiąc to wspaniała zabawa oraz nie lada wyzwanie.Książka jest unikalną i bardzo cenną skarbnicą wiedzy o przyrodzie, otaczającym nas świecie i prawach nim rządzących. Dziecko w bardzo subtelny a zarazem interesujący go sposób otrzymuje ogromna dawkę wiedzy, a praktyczne ukazanie wykorzystania przedmiotów na pozór bezużytecznych, po zakończonej lekturze, zapewnia godziny spędzone na wykorzystywaniu pomysłów i patentów kota Findusa i jego pana :-)

Książka jest jedną z naszych ulubionych pozycji i zapewniamy Was, że jeszcze nie raz przeczytacie u nas o czymś co zmajstrowaliśmy wraz z Findusem .-).

Rok z Findusem - ogromna skarbnica pomysłów :-)


Tytuł - Rok z Findusem,
Wydawnictwo - Media Rodzina
Autor - Eva - Lena Larsson i Kennert Danielsson
Ilustracje - Sven Nordqvist
Liczba stron - 64
Oprawa Twarda

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty