Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Patyczaki od firmy Granna

Czy Wasze dzieci lubią budować, konstruować, odwzorowywać i wymyślać coraz to nowe układy z prostych elementów? Ignaś uwielbia. I dzisiaj pokażemy Wam jaka to zabawka sprawdziła się u nas własnie do takich zabaw. Mowa oczywiście o grze Patyczaki firmy Granna.  

W pudełku znajdziecie 48 plastikowych patyczków - klocków w czterech kolorach: żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim, po 12 sztuk w danym kolorze. Ponadto gra zawiera karty z wzorami do odwzorowywania o trzech różnych poziomach trudności.Poziom pierwszy (najłatwiejszy) to dla początkujących graczy. Tutaj plansze są w skali 1:1 więc dziecko może bezpośrednio na kartach układać klocki. Gdy dziecko opanuje już tą sztukę, można przejść do kolejnego etapu. Korzystają nadal z kart z pierwszego poziomu dziecko odwzorowuje dany obrazek obok planszy.Kolejny etap to przejście do kart oznaczonych kolorem niebieskim - czyli drugiego poziomu. Tutaj rysunki są mniejsze niż patyczaki co podnosi stopień trudności. 


Trzeci poziom to zbiór obrazków o ponownie zmniejszonej wielkości oraz bardziej skomplikowanej formie. Znajdziecie tu zwierzęta, budowle, postacie oraz konstrukcje dowolne. 


Dziki wielu elementom powtarzającym się grę można z powodzeniem wykorzystać to takich zabaw jak:
- naśladowanie,
- kontynuowanie sekwencji,
- uzupełnianie sekwencji
- kodowanie,
- czy nauka i kategoryzacja kolorów (dla najmłodszych)

Ponadto gra Patyczaki jest idealna do rozwijania dziecięcej wyobraźni. Możliwości tworzenia, konstruowania i budowania są nieograniczone. Wielkie pole do popisu mają tu wszyscy miłośnicy wymyślnych budowli :-)Gra rozwija:
- analizę i syntezę wzrokową,
- pobudza wyobraźnię,
- ćwiczy motorykę małą oraz koordynację wzrokowo ruchową,
- poprawia koncentrację
- uczy logicznego myśleniaGrę Ignaś dostał prawie dwa lata temu i po dzień dzisiejszy cieszy się niezmiennie dużym jego zainteresowaniem. Elementy wykonane są z plastiku, co sprawia, że bardzo łatwe jest utrzymanie ich w czystości. Patyczaki są jednym z tych przykładów gier, które sprawdzają się zarówno dla 2-3 latków, jak i dla 6 latka. 


Grę gorąco polecamy!!!

Wpis powstał w ramach projektu #grajmy

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty