Przejdź do głównej zawartości

Nowości z serii CZYTAM SOBIE Wydawnictwa Egmont

Wydawnictwo Egmont wydaje serię książeczek CZYTAM SOBIE. Jest to seria stale poszerzająca się i dzisiaj chcemy Wam pokazać dwie najnowsze pozycje jakie się niedawno ukazały.    Na wstępie kilka słów wyjaśnienia do kogo skierowana jest seria oraz co wchodzi w jej skład. Otóż program skierowany jest dla dzieci w wieku 5-7 lat, które właśnie rozpoczęły swoją przygodę z czytaniem, i tych, którzy doskonalą tą jakże ważną sztukę. W serii ukazało się już ponad 40 pozycji. Książeczki podzielone są na trzy poziomy:

- I poziom - SKŁADAM SŁOWA - to od 150 do 200 wyrazów w książeczce. Krótkie zdania, jedna na stronie, maksymalnie dwa krótsze oraz 23 podstawowe głoski w tekście czytanym jak również ćwiczenie głoskowania. 

- II poziom - SKŁADAM ZDANIA - tu mamy od 800 - 900 wyrazów w tekście. Pojawiają się dłuższe złożone zdania oraz elementy dialogu. Do 23 podstawowych głosek dochodzi jeszcze "h" oraz ćwiczenie sylabizowania.

- III poziom - POŁYKAM STRONY - tu już mówimy o płynnym czytaniu :-) książeczki zawierają od 2500 - 2800 wyrazów, użyte są wszystkie głoski, zdania są zdecydowanie dłuższe i bardziej
 złożone. Ponadto książki zawierają słownik trudnych wyrazów.  

Prezentowane przez nas dzisiaj dwie pozycje to nasze pierwsze spotkanie z serią, ale już wiemy, że na pewno nie ostatnie. Ignasiowi bardzo się spodobała koncepcja serii a przede wszystkim fakt, że sam czyta CAŁĄ książkę od deski do deski :-) Okazało się to bardzo motywujące co nas niezmiernie cieszy. 

W kraju Polan Zofii Staneckiej, młody czytelnik poznaje historię młodego chłopca o imieniu Zbylut. Dowiaduje się, że kraj w którym obecnie żyjemy kiedyś wyglądał zupełnie inaczej. Poznaje zwyczaje oraz życie codzienne pierwszych polskich plemion. Ponadto ukazane jest powstanie Pastwa Polskiego. Nie zabrakło również wśród głównych bohaterów Dobrawy, żony Mieszka I. Książeczka jest bardzo ciekawie ukazaną lekcją historii.  
Miłym dopełnieniem tekstu są tutaj ilustracje, które pozwalają młodemu czytelnikowi poczuć niemalże klimat tamtych czasów. Ich autorką jest Magdalena Kozieł - Nowak.  


Tytuł - w kraju Polan
Wydawnictwo -Egmont
Autor - Zofia Stanecka
Ilustracje - Magdalena Kozieł - Nowak
Oprawa - miękka
Liczba stron - 32

Książkę można nabyć TUTAJ

 Druga pozycja Planety pana Mikołaja Anny Czerwińskiej - Rydel to ponownie sięgnięcie do naszej historii. Tym razem młody czytelnik ma okazję poznać samego Mikołaja Kopernika. Książka opowiada o życiu naszego wielkiego astronoma od chwili gdy był małym chłopcem aż do późnej starości. W bardzo ciekawy sposób autorka ukazała czemu Mikołaj Kopernik poświęcił całe swoje życie - nauce i obserwacji. Nie zabrakło oczywiście mowy o teorii i wielkim odkryciu jakim nie wątpliwie było "wstrzymanie Słońca a ruszenie Ziemi".

Podobnie jak w przypadku pierwszej pozycji, tak i tutaj ilustracje stanowią bardzo ważny element wizualizacji opisywanych zdarzeń i czasów. Autorką tych pięknych obrazów jest Katarzyna Bajerowicz.


Obydwie pozycje przypadły Ignacemu do gustu, lubimy czytać o historii, a jeżeli jeszcze przedstawiona jest ona w bardzo ciekawy sposób, to wiemy, że mamy do czynienia z bardzo wartościową książką. Obie książeczki są napisane na poziomie I - SKŁADAM SŁOWA.


Tytuł - Planety pana Mikołaja
Wydawnictwo - Egmont
Autor - Anna Czerwińska - Rydel
Ilustracje - Katarzyna Bajerowicz
Oprawa - miękka 
liczba stron - 32

Książkę można nabyć TUTAJ 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)