Przejdź do głównej zawartości

Nowości JUŻ CZYTAM od Wydawnictwa Zielona Sowa

Nauka czytania to niesamowita przygoda, jednak nie zawsze dzieci mają na tyle motywacji by ten proces przebiegł w miarę płynnie. Jak zaszczepić w młodym czytelniku miłość do książek? No cóż, okazać się może, że potrzebny tu będzie mały fortel :-) w wykonaniu rodziców, a mianowicie podsuwanie odpowiednich lektur. Pytanie tylko jakich? Otóż tu z pomocą przychodzi nam   Wydawnictwo Zielona Sowa i ich seria książeczek JUŻ CZYTAM.Seria JUŻ CZYTAM liczy obecnie 12 pozycji, których autorką jest Agnieszka Stelmaszyk. Każda książka to inni bohaterowie i inne przygody. Cykl przeznaczony jest do samodzielnego czytania, ale dla dzieci, które sztukę tą opanowały już na poziomie płynnego czytania. Krótkie rozdziały, wartka akcja i ciekawe ilustracje, to to co charakteryzuje serię. Ponadto aby ułatwić młodemu czytelnikowi przebrnięcie przez kolejną pozycję, zastosowaną dużą czcionkę, przez co tekstu na stronie nie ma za dużo, przez co znacznie ułatwia czytanie.


Serię wyróżnia jeszcze fakt, iż na końcu każdej z książek znajduje się słowniczek trudnych wyrazów wraz z ich tłumaczeniem, przez co dzieci poszerzają swoje słownictwo. Drugim bardzo fajnym rozwiązaniem jakie zostało zastosowane w serii JUŻ CZYTAM, to umieszczenie kilki ćwiczeń na końcu książki. Dzięki temu dziecko może sprawdzić czy rozumie to co czyta, przy okazji fajnie się bawiąc.


Dzisiaj chcemy Wam przybliżyć cztery najnowsze pozycje serii :-) Pierwsza z nich nosi tytuł Słoń w składzie porcelany. Głównymi bohaterami są tu dzieci o imionach: Piotrek, Kuba, Albert, Laura i Amelka. Pewnego dnia okazuje się, że w ich mieście kręcą prawdziwy film. Oczywiście znajdą się wśród bohaterów chętni do zagrania głównej roli. Ale jak zdobyć angaż? Okazuje się że wystarczy jedynie odnaleźć zaginionego słonia :-0  Druga pozycja nosi tytuł Akcja morze. Tym razem dwaj bracia Adam i Tymek ratują świat przez zagładą ekologiczną. A w jaki sposób mogą tego dokonać dwaj mali chłopcy, dowiecie się czytając Akcja morze:-)
Gdzie jest Kunegunda to kolejna zagadka do rozwikłania. Na obozie harcerskim dużo może się zdarzyć. Ale czy zaginiony bohater odnajdzie się? No cóż środek lasy, dzikie zwierzęta i roztargniony druh - takie trio gwarantuje ciekawe zdarzenia :-)
Ostatnia z czterech prezentowanych przez nas pozycji nosi tytuł Koniec z wygłupami. Wakacje, wyjazd do ukochanych kuzynek i Bractwo Letniej Przygody to wróży ciekawie spędzony czas przy lekturze. W miasteczku okazuje się grasować dowcipniś, który zagraża sklepikowi Pani Tekli. Ale na ratunek przybywają Wera, Sara, Iza i Dorota czyli wszyscy członkowie Bractwa Leśnej przygody.

JUŻ CZYTAM to zabawne historyjki, które poza autorką łączy coś jeszcze. Każda z pozycji to ciekawe "śledztwo", mali bohaterowie i mnóstwo przygód.

Serię gorąco polecamy :-)

Serię można kupić TUTAJ 
Wydawnictwo Zielona Sowa


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)