Przejdź do głównej zawartości

Model dłoni DIY

Miała być pomoc naukowa DIY służąca do nauki anatomii, a wyszła najlepsza zabawka na świecie :-). Była zabawa, była radość, była nauka :-) Tak więc plan wykonany w 100 % :-) 

Prezentujemy Wam dzisiaj model budowy dłoni wykonany wraz z synkiem w niecałe 20 minut :-) 


Do wykonania naszego wykorzystaliśmy:
- pięć słomek dopicia,
- sznurek,
- taśmę klejącą,
- nożyczki,
- i mazak,


Jak wykonać taki model?

Krok 1.
Ułóż cztery rurki obok siebie i sklej je taśmą klejącą w górnej części tuż za ruchomymi miejsca rurek.Krok 2.
Następnie należy przykleić kciuk po przeciwnej stronie niż palec dziecka ręki. (tu w zależności czy chcecie zrobić prawą czy lewą rękę strony będą się zmieniały, my wykonaliśmy model prawej ręki. )...


...i zaginamy go tak jak na zdjęciu poniżej.


Krok 3.
Przykładamy "model" do zewnętrznej strony dłoni dziecka i mazakiem zaznaczamy wszystkie zgięcia palców.


Krok 4.
Następnie każde zaznaczone miejsce zginamy do tyłu i nożyczkami ucinamy róg, po wyprostowaniu rurki utworzy się romb. Czynność tą powtarzamy z wszystkimi zaznaczonymi miejscami.
Krok 5.
Gdy są już nacięte wszystkie miejsca, przycinamy rurki, pozostawiając ok 2-3 cm poza ostatnim nacięciem 


Krok 6.
Ostatnią czynnością jest zrobienie malutkiej dziurki na końcu każdej z rurek, przeciągnięcie przez każdą z nich sznureczka i zawiązanie do na zewnątrz rurki. Dodatkowo należy zabezpieczyć je taśmą klejącą, aby nie wypadały.

I model jest już gotowy :-)


Teraz czas ma próbę generalną. Okaże się czy model działa prawidłowo? Należy pociągnąć zo poszczególny sznurek i dany palec powinien się zgiąć :-)
 


Jak widać paluszki chodzą bez zarzutu :-)Jak widać na załączonych obrazach, wszystko działa a radość jest ogromna :-) Nasz model się udał. Wytłumaczyłam Ignasiowi że na takiej samej zasadzie jak nasz model działają również ludzkie dłonie, a sznurki reprezentują mięśnie w dłoni.Nasz model nie jest idealny. przy wycinaniu "zgięć" palców nie zwróciłam dokładnie uwagi na miejsce wycięcia i ucięłam troszkę z boku  przez co nasz serdeczny zgina się troszkę w bok. Ale pierwszą próbę i tak uważamy za udaną :-) kolejne modele powstaną niebawem :-)Co prawda próba podniesienia zgiętej kartki papieru nie powiodła się, to i tak ręka okazała się wielkim hitem :-)
   

Jak Wam się podoba nasza model ręki  :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.