Przejdź do głównej zawartości

Rozcierane lampki na choinkę

Dzięki uprzejmości Kolorowy Świat Bambino Ignasio odkrył jaką wspaniałą zabawą jest tworzenie z pasteli olejnych. Ci co nas odwiedzają w miarę regularnie widzieli zapewne jego pastelowego misia :-) Dzisiaj bardziej świątecznie - rozcierane lampki na choinkę :-) Do ich wykonania nie potrzeba dużo. Wystarczą pastele olejne, wycięte szablony lampek oraz ciemna kartka papieru.  Pierwszym krokiem jest obrysowanie konturów lampek pastelami olejnymi. My Zrobiliśmy cztery lampki, każdą w innym kolorze.
Gdy lampki są już gotowe...


...można przystąpić do rozcierania. Jeżeli dziecko robi to po raz pierwszy należy zwrócić uwagę, aby mocno trzymało szablon, ponieważ podczas rozcierania bardzo łatwo go zruszyć.
Gdy lampki już pięknie świecą, pozostaje dorysować kilka szczegółów i można zawieszać na choinkę .-)I jaw Wam się podobają? Ignasiowi bardzo :-)
Komentarze

  1. Podobają się i to bardzo. Bardzo lubię dziecięce prace pastelami olejnymi. Tylko trzeba uważać na ściany :) Na szczęście Ignaś jest już w tym wieku, że woli tworzyć na papierze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na szczęście już kartki :-) ale był czas że ściany były zabawą numer 1 :-)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.