Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Rozcierane lampki na choinkę

Dzięki uprzejmości Kolorowy Świat Bambino Ignasio odkrył jaką wspaniałą zabawą jest tworzenie z pasteli olejnych. Ci co nas odwiedzają w miarę regularnie widzieli zapewne jego pastelowego misia :-) Dzisiaj bardziej świątecznie - rozcierane lampki na choinkę :-) Do ich wykonania nie potrzeba dużo. Wystarczą pastele olejne, wycięte szablony lampek oraz ciemna kartka papieru.  Pierwszym krokiem jest obrysowanie konturów lampek pastelami olejnymi. My Zrobiliśmy cztery lampki, każdą w innym kolorze.
Gdy lampki są już gotowe...


...można przystąpić do rozcierania. Jeżeli dziecko robi to po raz pierwszy należy zwrócić uwagę, aby mocno trzymało szablon, ponieważ podczas rozcierania bardzo łatwo go zruszyć.
Gdy lampki już pięknie świecą, pozostaje dorysować kilka szczegółów i można zawieszać na choinkę .-)I jaw Wam się podobają? Ignasiowi bardzo :-)
Komentarze

  1. Podobają się i to bardzo. Bardzo lubię dziecięce prace pastelami olejnymi. Tylko trzeba uważać na ściany :) Na szczęście Ignaś jest już w tym wieku, że woli tworzyć na papierze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na szczęście już kartki :-) ale był czas że ściany były zabawą numer 1 :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty