Przejdź do głównej zawartości

Rozcierane lampki na choinkę

Dzięki uprzejmości Kolorowy Świat Bambino Ignasio odkrył jaką wspaniałą zabawą jest tworzenie z pasteli olejnych. Ci co nas odwiedzają w miarę regularnie widzieli zapewne jego pastelowego misia :-) Dzisiaj bardziej świątecznie - rozcierane lampki na choinkę :-) Do ich wykonania nie potrzeba dużo. Wystarczą pastele olejne, wycięte szablony lampek oraz ciemna kartka papieru.  Pierwszym krokiem jest obrysowanie konturów lampek pastelami olejnymi. My Zrobiliśmy cztery lampki, każdą w innym kolorze.
Gdy lampki są już gotowe...


...można przystąpić do rozcierania. Jeżeli dziecko robi to po raz pierwszy należy zwrócić uwagę, aby mocno trzymało szablon, ponieważ podczas rozcierania bardzo łatwo go zruszyć.
Gdy lampki już pięknie świecą, pozostaje dorysować kilka szczegółów i można zawieszać na choinkę .-)I jaw Wam się podobają? Ignasiowi bardzo :-)
Komentarze

  1. Podobają się i to bardzo. Bardzo lubię dziecięce prace pastelami olejnymi. Tylko trzeba uważać na ściany :) Na szczęście Ignaś jest już w tym wieku, że woli tworzyć na papierze :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na szczęście już kartki :-) ale był czas że ściany były zabawą numer 1 :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)