Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Kartka Bożonarodzeniowa DIY_1

Tradycyjnie jak co roku pod koniec listopada otwieramy domową fabrykę kartek świątecznych :-) Ignacy tworzy własnoręcznie wszystkie kartki,które później zostaną wysłane do rodziny i znajomych. Dzisiaj powstała pierwsza z choinką na czele :-) Wykonanie bardzo proste a efekt ciekawy :-) Już zaczynamy czuć magię świąt :-) Do wykonania kartki Ignaś potrzebował:
- bordowej kartki (z bloku technicznego),
- zielonej i brązowej kartki,
- małych gwiazdeczek,
- oraz kleju i nożyczek. 


Pierwsze co należy zrobić to wyciąć 5 kwadratów o wymiarach: 12x12 cm, 10x10 cm, 8x8 cm, 6x6 cm, oraz 4x4 cm.


Następnie składamy każdy z kwadratów na pół...


...po czym zaginamy dwa rogi do środka tworząc trójkąt.Gdy wszystkie trójkąty są już gotowe, składamy naszą kartkę - pocztówkę na pół i na przedniej stronie przyklejamy po kolei od najmniejszego do największego trójkąty zaczynając od góry. Po przyklejeniu pierwszego otwieramy delikatnie zagięte boki aby kolejny trójkąt umieścić w środku poprzedniego. Czynność ta powtarzamy z każdym kolejnym trójkątem.
Nastepnie z brązowego papieru wycinamy i przyklejamy pień choinki.


Na koniec jeszcze tylko gwiazdeczki na czubku choinki i kartka gotowa :-)A jak jest u Was? Też sami robicie kartki, czy jednak kupujecie? :-)

Komentarze

 1. Znając Was, to będzie prawdziwy wysyp kartek :) Ciekawa jestem kolejnych propozycji. Z pewnością będą piękne, jak ta. Ja staram się sama wykonać kartki. W tym roku chcę zaangażować Synka. Ciekawe czy się uda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. HIHI to się okaże, przeprowadzka troszkę popsuła mi plany ale zobaczymy ile nam się uda zrealizować :-)

   Usuń
 2. Tez planujemy w tym roku zrobić kartki ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty