Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko

Jesienne drzewku numer... nie wiem :-) na którego zrobienie wpadłam podczas przygotowywania obiadu, a dokładniej sałatki z kapusty pekińskiej. Także dzisiaj po obiedzie mieliśmy plan stworzyć kolejne jesienne drzewko do nie małej już kolekcji :-)Do wykonania planu potrzebowaliśmy:
- liścia sałaty pekińskiej,
- farb olejnych,
- czarnej kartki,
- pędzelka, kubka z wodą oraz palety.


Zadanie banalnie proste. Pomalować listka tak aby wyglądał jak jesienne drzewko :-)
Gdy Ignaś uznał, że liść jest już gotowy...


...odbił go na czarnej kartce papieru.


I jesienne drzewko było gotowe :-)


Komentarze

  1. Przepiękne. Spokojnie mogłoby być ozdobą niejednego wnętrza. Dzieci często wzbraniają się przed czarnym papierem w pracach plastycznych, a efekt jest cudny.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki, my uwielbiamy czarny papier do prac plastycznych :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)