Przejdź do głównej zawartości

Jesienne drzewko "malowane" bibułą

Choć tematy świąteczne zaczynają się powoli wdzierać, my jeszcze jesiennie :-) Kolejne drzewko, tym razem to poważna sprawa!!! Pierwszy Ignacego obraz i to w dodatku zawisł w salonie :-)

 


A co było potrzebne?:
- kanwa artystyczna,
- bibuła brązowa, żółta, pomarańczowa i czerwona,
- gąbkowy pędzel,
- woda


Z bibuły wycinamy pień drzewa, gałązki oraz liście. Następnie malujemy wadą całą kanwę.


Gdy kanwa jest już cała pomalowana wodą, pora "namalować" nasze drzewko. Ignaś ułożył elementy drzewa tworząc całość. Ważne jest aby kanwa była odpowiednio mokra tzn. tak aby bibuła po nałożeniu cała zamokła, ale nie na tyle mocno aby kolor bibuły nie odbarwiał na boki.
Gdy rysunek jest już w całości "namalowany", należy odłożyć kanwę na ok 2-3 godziny do wyschnięcia. Bardzo ważne jest aby nie podnosić kanwy do pionu do puki bibuła nie wyschnie w przeciwnym razie mogą powstać zacieki.


A oto jak się prezentuje drzewko po wyschnięciu i zdjęciu bibuły :-) Dzięki temu, że bibuła w niektórych miejscach podniosła się delikatnie podczas wysychania uzyskaliśmy ciekawy efekt na pniu oraz gałązkach :-) Prawda, że piękne :-)


Ignasia pierwsze działo,które na stałe będzie ozdabiać nasz salon :-)


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)