Przejdź do głównej zawartości

Jesienna sówka

Jesień w pełni, dzisiaj rano wychodząc z domu pierwszy raz pomyślałam o zimowej kurtce bryyy. Ale my się nie łamiemy i nadal tworzymy :-)

Były u nas już jesienne drzewka (sztuk dużo :-)) z różnego rodzaju "liśćmi", były też malowane, ale jeszcze nic nie tworzyliśmy z tych prawdziwych. Tak więc podczas ostatniego wieczornego spacerku Ignaś pozbierał większość ich ilość i zaczęliśmy tworzyć :-) Pierwsza powstała jesienna sówka :-)  
Materiały potrzebne to wykonania sówki:
- liście 
- woreczek 
- kartki papieru (my użyliśmy zielonego, pomarańczowego i białego koloru),
- taśma klejąca,
- taśma dwustronna,
- nożyczki,
- czarny mazak. Pierwszą czynnością jaką wykonał Ignaś było obcięcie ogonków w listkach.


Następnie wypełnienie woreczka owymi listkami.
Gdy wszystkie listki były już w woreczku, delikatnie zawinął brzeg woreczka do tyłu i skleił go taśmą klejącą.


Następnie Ignaś wyciął oczka i buzię i przykleił je sówce :-)


Na koniec przykleił dwa skrzydełka z liści i uszka...


...i nasza sówka była już gotowa :-) Całość zajęło ok 10 minut :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)